Meklē vārdu vai frāzi:

Kā nenovecot un būt slaidai pēc 50 -- dr. Ineses Milleres "jaunības noslēpums".

Man ir 50+ gadu, pusgadsimts. Un jāatzīst, ka sevis uzturēšana formā kļūst aizvien grūtāka un tai ir jāsāk pievērst aizvien vairāk uzmanības. 

Daudzas lietas, kas jaunībā tika piedotas, un kuras tūlīt veselībā un labsajūtā neatspoguļojās, vecumā pēc 50 piedotas netiek. To es izjūtu ‘uz savas ādas’ :( 

Inese, piecdesmit+gadniece, 2013. gada aprīlī
Te ir mans jaunības un pretnovecošanas 'noslēpums', varbūt kaut kas noder arī Tev:

 •  dodos garās pastaigās
 • izskrienu ‘kādu līkumu’ nervu nomierināšanai :) un veselības uzlabošanai
 • praktizēju kalalētiku - vingrojumus, kas, manuprāt, ir ideāli piemēroti sievietēm 40+ 
 • klausos garīgus un izglītojošus audio ierakstus un daudz mācos un lasu 
 • uzturs: es ēdu visu, ko vēlos un kad vēlos, taču izvēles veicu apzināti - cenšoties līdzsvarot to, kas man garšo ar to, kas nepieciešams manai veselībai, praktizējot apzinātās ēšanas principus.  
 • jau 6+ gadus dienu sāku ar 'zaļo kokteili'
Pamēģini vienu no maniem ikdienas brokastu zaļajiem kokteiļiem:
   • sablenderē 1 ābolu vai 1 banānu
   • nelielu gurķi
   • 2 seleriju kātus
   • nedaudz kale
   • sauju izmērcētu mandeļu
Ja tu tikko uzsāc lietot zaļos kokteiļus seleriju kātu un/vai vietā izmanto lapu salātus vai spinātus. Kokteilis būs ar maigāku (ar  ne tik zaļu :) garšu, bet tikpat vērtīgs. izmanto labu blenderi. Tas sasmalcinās sastāvdaļas vienmērīgi. Lietoju un par labu esmu atzinusi jaudīgo Nutri Bullet blenderi.
Rezultāts: man ir 55 gado un es jūtos lieliski. 

Izklausās gandrīz ideāli vai ne?

Man arī ir gan labas, gan ne tik labas dienas, tomēr bāzes lietas: ēšana (uzturs + kvalitatīvi uztura bagātinātāji), fiziskās aktivitātes un kāds brītiņš relaksācijai un kāds paņēmiens stresa pārvarēšanai - tas ir minimums.  Un to paveikt ir pa spēkam mums visām.
Mīlestība uz sevi sākas apzinātībā -- apzinoties to, ko bāžam mutē, kā kustamies un, kā mazinām stresu. Ar bāzes lietām. Un ar atbildības uzņemšanos par savu veselību un to kā es gribu justies. Viss cits pieliksies, es tev garantēju :). 

Tu to vari! Tev tas ir pa spēkam! Un jo īpaši mēs to varam kopā, jo man ir uzkrāta pieredze un rīki, kā Tev vēlamās pārmaiņas padarīt ātrākas, iespējami 'nesāpīgas' un ilgnoturīgas.     

Pētījumi un arī mana un manu klientu pieredze rāda, ka, lai saglabātu optimālu svaru pusmūžā, lai aizkavētu priekšlaicīgu novecošanos un labi sagatavotos menopauzei ir jāstrādā holistiski.   

Tev ir jāievēro 3 pamatprincipi:  

prāts, mute un muskuļi.  

 To visu mums palīdz paveikt apzināta ēšana. Kā Tu vari sākt -- lasi šeit. 
Par slaido līniju, veselību un jaunības pagarināšanu vēlams sākt domāt savlaicīgi: profilakse vienmēr ir labāka nekā seku likvidēšana.  Tāpēc arī ( un jo īpaši), ja tev vēl nav 40, esi laipni gaidīta!

No comments: