Meklē vārdu vai frāzi:

Diētas Nestrādā – vai tāpēc man lemts mocīties uz mūžu?

Šis ir atpakaļ uz skolu un jaunu iesākumu laiks. Septembris ir jaunu mērķu izvirzīšanas laiks. Laiks pārskatīt notievēšanas mērķus. Bet diētas nestrādā...un ko darīt, ja tu stresa situācijās sevi mierini ar kārumiem.   
  
Kad mēs sākam domāt par vasaras atstāšanu aiz muguras, un virzāmies atpakaļ pie mūsu strukturētās rutīnas, mēs bieži izvērtējam arī to, kas netika pabeigts, vai izdarīts -- un pārskatot savu rudens garderobi un pārcilājot siltākas drēbes, tu iespējams atklāj, ka tavas džinsu bikses joprojāmnesēž” gluži tā kā tu vēlētos.

Ja tas arī ir tavs gadījums, vai tu esi gatava izbeigtu šo cīņu vienu reizi par visām

Patiesība ir tāda, lielum liela daļa no pārēšanās puzles ir saistīta ar stresa jeb emocionālo ēšanu ēdiena izmantošana lai risinātu  emocijas un vajadzības, kam nav nekāda sakara ar izsalkumu (bet tie joprojām ir svarīgi jautājumi).

Stresa apēšana, garlaicības apēšana, ēšana, jo tu esi nogurusi, nomākta, vai neapmierināta...tu saproti, par ko es runāju. (Varbūt tu vēlies izdarīt stresa ēšanas testu)  

Tieši emocionālā stresa ēšana var būt arī iemesls tam, ka tu joprojām nēsā tos piecus, desmit vai divdesmit liekos kilogramus un jo šī ēšana sakņojas stresā, aizņemtībā, un emocijāspasaulē nav tādas DIĒTAS, kas varētu to "salabot.

Lai uzvarētu " galvas spēlē " un atrisinātu to, kas patiesi veicina tavu pārēšanos un, lai tu varētu uzņemties atbildību par emocionālo ēšanu, tev ir nepieciešami rīki un zināšanas.

Sliktā ziņa:

Katru reizi, kad tu sevi pakļauj jaunas diētas mokām turpini nodarboties ar problēmu (lieko svaru), nekad neatrisinot problēmas pamatcēloni (stress/emocijas).

Kāpēc tas nav efektīvi: diētas tev pateiks, kad un ko ēst, bet diētas nepasaka, kā rīkoties stresa situācijās, kuras tu esi pieradusi risināt ar komforta ēdienu.

Diētas ir par visu vai neko. Dzīve nav: tava dzīve ir stresa un neparedzētu pārmaiņu pilna. Tā nav perfekta. Līdz ko nāk kāds kreņķis, tavi labie nodomi veselīgi ēst un nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm ir pirmie, kas ‘lido ārā pa logu’...un tu esi atpakaļ pie pārēšanās, jo tas ir veids, kā tu esi radusi risināt spriedzes un stresa situācijas – ar ēdienu.

Kad tu pārēdies tu jūti, ka zaudē kontroli...un tad, lai radītu ilūziju, ka tu atgūsti kontroli, tu meklē kārtējo, jaunāko, ātros panākumus sološo diētu. To tu nevari ilgi izturēt, jo atkal nāk stress – un pie pārēšanās atpakaļ tu esi. Es to saucu par Ēd-Nožēlo-Atkārto ciklu.

Vai tagad tu redzi, kāpēc diētas nestrādā? Un tas nav tāpēc, ka tu esi pie kaut kā vainīga, vai arī tev nav nepieciešamais gribasspēks vai motivācija.

Tev gluži vienkārši nav nepieciešamo rīku un zināšanu.      

Labā ziņa:

Bet tam tā nav jābūt. Tu vari atbrīvoties no diētām un emocionālās pārēšanās – uz visiem laikiem.

Ja tas ir kaut kas, kas tevi uzrunā aicinu tevi programmā “Kā Neapēst Stresu”


Atceries, plānojot sākt savu ceļojumu, nevilcinies. Šī ir Tava vienīgā dzīve. Pavaicā sev, "Ja ne tagad, tad kad?"  

Gaidu tevi!


No comments: