Dalībnieces pārdomas: bailes no izsalkuma| Vai tas ir arī par TEVI?

Atkal un atkal no jauna mēdijos lasu ieteikumus: "Ēd savlaicīgi, lai neizjustu izsalkumu!" Daudzas sievietes šos ieteikumus cenšas ievērot, neapzināti radot sev nopietnas pārēšanās problēmas. 
 
Te ir kādas mana apzinātas ēšanas kursa dalībnieces pārdomas: 

Viena lieta, ko es iemācījos jau pašā kursa sākumā ir tas, ka man ir ļoti bail no izsalkuma. Es, turpinot praktizēt apzinātās ēšanas principus, esmu sapratusi, cik dziļi tās manī sēž, cik daudz enerģijas es esmu iztērējusi, un, cik daudz reižu savā mūžā es esmu pārēdusies, cenšoties izbēgt no izsalkuma sajūtas. Man nepatīk izsalkuma sajūta. Tā man izraisa nedrošību.

Un vakar vakarā es uzzināju vēl kaut ko. Pie manis ciemojās dēls, kurš šobrīd dzīvo Anglijā. Vakar pļāpājot mēs lieliski pavadījām laiku. Pēkšņi attapāmies, ka esam izsalkuši, un nolēmām aiziet uz manu mīļāko restorānu.

Tas izrādās ir ne tikai mans mīļākais restorāns: mums bija mazliet jāuzgaida. Tas mums netraucēja, jo mums bija tik daudz par ko runāt. Mēs turpinājām pļāpāt un smieties, un es lielu interesi klausījos viņa Anglijas stāstos.

Kad mēs bijām gatavi pasūtīt ēdienu, es ‘iečekojos’ sevī, lai novērtētu savu izsalkuma līmeni. Biju patiesi pārsteigta, kad atklāju, ka tas ir 2 (patiesi izsalkusi) pēc kursa izsalkuma-pilnuma skalas.

Kā es biju atļāvusi sev nonākt līdz izsalkumam bez iepriekšējas trauksmes sajūtas

Protams, tas ir tāpēc, ka mana uzmanība bija citur, es biju pilnībā aizņemta ar "dzīvi". Un bija patiesi brīnišķīgi saprast, ka mana izsalkuma pieredze nemaz nav  biedējoša, bet gluži otrādi - tas ir vienīgais veids kā es varu saprast, kad manam ķermenim patiešām ir nepieciešams uzturs. 

Tātad, tas patiesībā nav izsalkums, kas izraisa manas bailes, tās ir manas domas un uzskati par izsalkumu. Ja es būtu gaidījusi ilgāk, lai ēstu, mans izsalkums būtu licis par sevi manīt, bet zinot, ka es varu sasniegt 2, un tik tikko to ievērot, ir devis man labu "vielu pārdomām." 

Vai arī tu pieķer sevi ēdot nevis izsalkuma dēļ, bet baiļu no izsalkuma dēļ? Vai tev patīk iegūtais rezultāts? 

Arī tu vēlies noturīgas un spēcīgas pārmaiņas? Uzzini, kā tu vari spert soli tām pretim tūlīt. Spied šeit.

Nav komentāru: