Meklē vārdu vai frāzi:

Bailes no izsalkuma -- vai tas ir arī par TEVI?Atkal un atkal no jauna mēdijos lasu ieteikumus: "Ēd savlaicīgi, lai neatļautu sev izjust izsalkumu!" Un daudzas sievietes šos ekspertu ieteikumus cenšas ievērot, neapzināti radot sev nopietnas pārēšanās problēmas.  

Te ir pārdomas, ar kurām padalījās viena no Apzinātas ēšanas kursa dalībniecēm: 

Viena lieta, ko es iemācījos kursa „Kā Neapēst Stresu” pašā sākumā ir tas, ka man ir ļoti bail no izsalkuma. Es, turpinot praktizēt apzinātās ēšanas principus, esmu sapratusi, cik dziļi tās manī sēž, cik daudz enerģijas es esmu iztērējusi, un cik daudz reižu savā mūžā es esmu pārēdusies cenšoties izbēgt no izsalkuma sajūtas. Man nepatīk izsalkuma sajūta. Tā man izraisa nedrošību. 
Un vakar vakarā es uzzināju vēl kaut ko. Man ciemos atbrauca dēls, kurš šobrīd dzīvo Anglijā. Vakar pļāpājot mēs lieliski pavadījām laiku; līdz pēkšņi attapāmies, ka esam izsalkuši, un nolēmām aiziet uz manu mīļāko restorānu.
Tas izrādās ir ne tikai mans mīļākais restorāns, ber arī citu, un tā sagadījās, ka mums bija mazliet jāuzgaida. Tas mums netraucēja, jo mums bija tik daudz par ko runāt, un tā mēs turpinājām pļāpāt un smieties, un es lielu interesi klausījos viņa Anglijas stāstos.
Kad mēs apsēdāmies, es ‘iečekojos’ sevī, lai novērtētu manu izsalkuma līmeni un biju patiesi pārsteigta, kad atklāju, ka tas ir 2 (patiesi izsalkusi) pēc kursa Izsalkuma-Pilnuma skalas.  
Kā es biju atļāvusi sev nonākt līdz izsalkumam bez iepriekšējas trauksmes sajūtas?
Protams, tas ir tāpēc, ka mana uzmanība bija citur, es biju pilnībā aizņemta ar "dzīvi". Un bija patiesi brīnišķīgi saprast, ka mana izsalkuma pieredze nav nemaz biedējoša, bet gluži otrādi- tas ir vienīgais veids kā es varu saprast, kad manam ķermenim patiesām ir nepieciešams uzturs.
Tātad, tas patiesībā nav izsakums, kas izraisa manas bailes, tās ir manas domas un uzskati par izsalkumu. Ja es būtu gaidījusi ilgāk, lai ēstu, mans izsalkums būtu licis par sevi manīt, bet zinot, ka es varu sasniegt 2, un tik tikko to ievērot, ir devis man labu "vielu pārdomām."

Vai arī tu pieķer sevi ēdot nevis izsalkuma dēļ, bet baiļu no izsalkuma dēļ? Vai tev patīk iegūtais rezultāts?   


Arī tu vēlies noturīgas un spēcīgas pārmaiņas?
Uzzini, kā tu vari spert soli tām pretīm tūlīt. Spied šeit. 
 

No comments: