Meklē vārdu vai frāzi:

Septiņi Svarīgi Produkti Sievietes pēc 40 Veselībai
Dietologi nosauc 7 produktus, kurus savā ēdienkartē jāiekļauj sievietēm pēc 40

1. Ķirštomātiņi

Tajos ir likopēns - vērtīgs antioksidants. Regulāra ķirštomātiņu lietošana pārtikā ļaus izvairīties no krūšu un dzemdes kakla vēžu rašanās un sirdsslimībām.

2. Linsēklas

Tās satur nepiesātinātās neaizstājamās taukskābes omega-3. Linsēklas samazina «sliktā» holesterīna līmeni asinīs. Pētījumi saka, ka pat 40 grami linsēklu dienā palīdz sievietei justies labāk menopauzes laikā. Linsēklas mazina risku saslimt ar krūts vēzi.

3. Svaigi kāposti. 

Tajos esošie olbaltumi palīdz saglabāt labu redzi, C vitamīns stiprina imūnsistēmu, kalcijs un K vitamīns stiprina kaulus. Izcils produkts osteoporozesprofilaktikai.

4. Lasis un citas treknas zivis.

Noderīgas jebkura vecuma sievietēm. Treknas zivis palielina estrogēna līmeni organismā, tas parasti pēc 40 gadu vecuma samazinās.

5. Dzērveņu sula

Bagāta ar C vitamīniem un antioksidantiem, tā stiprina imīnsistēmu. Dzērveņu sula uzlabos urīnpūšļa darbību un pastiprina medikamentu iedarbību.

6. Grieķu jogurts.  

Labs olbaltumvielu avots, prakstiski nesatur cukuru. Šo jogurtu gatavo no aitu piena, jogurts mazina iespēju saslimt ar cukura diabētu un aizkavē novecošanas procesu. Šis produkts uzlabo satur vērtīgās probiotikas, zarnu trakta darbību un nomierina nervu sistēmu.

7. Valrieksti. 

Mazina osteoporozes un krūts vēža risku. Tikai 50 grami valriekstu dienā aizkavēs vēža šūnu augšanu un uzlabos zarnu trakta darbību.


avots: sievietēm40+

***
Gribi vairāk ideju tavam veselības ceļojumam?
Uzzini vairāk par vitamīniem sievietēm pēc 40  šeit.   

No comments: