Meklē vārdu vai frāzi:

Kāpēc izmantot atvaļinājumu?Vasara ir atvaļinājumu laiks.  

Atvaļinājums atļauj mums atgūt spēkus un no jauna būt relaksētām un līdzsvarotām, veselām un efektīvām profesionālajā un personiskā dzīvē.

Tomēr pētījumi parāda, ka daudzas strādājošas sievietes nedodas atvaļinājumā pietiekoši bieži. 

Vai arī tev šķiet, ka ikgadējais atvaļinājums ir luksuss, kuru tu nevari atļauties? 

Te ir daži atvaļinājuma ieguvumi, kas tevi iespējams pārliecinās, ka pat pavisam īss atvaļinājums ir tā vērts. 

Atvaļinājumā tev ir iespēja: 

Izbaudīt brīvību 

Atvaļinājums sniedz dažāda veida brīvības: brīvību no stresa pilnā darba grafika, no ikdienas ‘sēdēšanas’ satiksmes sastrēgumos, darba biedriem, trokšņainiem kaimiņiem un no modinātāja. Brīvību no obligātās ikdienas rutīnas. Brīvību iekļaut atvaļinājuma plānos lietas, kas tev patīk, nevis lietas, kuras tev ir jādara. 

Iegūt jaunu perspektīvu 

Esot prom no ierastā, ir iespēja paskatīties uz ikdienas rūpēm un pienākumiem no cita skatu punkta. 

Kāpēc jauna perspektīva ir svarīga? Svaigs skats vien nereti veicina radošu problēmu atrisināšanu. Tev ir iespēja novērtēt savu dzīvi jaunā gaismā, gūt jaunas atziņas pašai par sevi un kļūt laimīgākai. Jauna perspektīva palīdzēs uzlabot tavas koncentrēšanās spējas  un palielinās produktivitāti, kad atgriezīsies darbā. 

Uzlabot veselību

Dati par atvaļinājuma veselības ieguvumiem ir iespaidīgi. Kāds nozīmīgs pētījums parāda, ka sievietēm, kuras reti izmanto atvaļinājumu, ir astoņas reizes lielāka iespēja piedzīvot sirdslēkmi, nekā tām, kuras ik pa diviem līdz pieciem gadiem izmantoja vismaz divu nedēļu garu atvaļinājumu. Darba vietā izjustā hroniskā stresa negatīvajā ietekmē bez atvaļinājuma mūsu ķermenis un prāts nevar palikt veseli. Izbaudīt atspirdzinošu miegu
 
Piebremzē savu vēlmi izzināt un redzēt visas lieliskās lietas un vietas, ko tu varētu, atrodoties atvaļinājumā, un atļauj daudz laika mierīgam un atsvaidzinošam miegam. Miegs ir būtiski svarīgs tavu virsnieru (tās ražo stresa hormonus un hroniska stresa ietekmē tiek pārslogotas; tu šo pārslodzi  izjūti kā hronisku noguruma sindromu) pilnvērtīgu funkciju atjaunošanai.

Izlasīt labu grāmatu

Arī tu noteikti esi sapirkusi grāmatas, kuras gribi izlasīt, bet kuras šobrīd pārklājas ar putekļiem. Atvaļinājums ir lielisks laiks grāmatu lasīšanai. Personīgi man laba un iedvesmojoša grāmata reizēm ir viss, kas nepieciešams relaksācijai, stresa samazināšanai un jaunu ideju ģenerēšanai.

Gozēties saulītē 

Saules gaisma var uzlabot tavu garastāvokli, atvairīt depresiju, palīdzēt kvalitatīvam miegam un pat uzlabot tavu seksuālo dzīvi. Saule ne tikai sniedz tavai ādai veselīgu mirdzumu, tā arī nodrošina tavu organismu ar barības vielām, kam ir  pozitīva ietekme uz daudzām ķermeņa un prāta funkcijām. Mērena sauļošanās var palielināt D vitamīna līmeni, samazināt stresu un vairot vispārējo labsajūtu. Protams, neaizmirsti aizsargāt sevi no fotonovecošanās!

Saelpoties svaigu gaisu 

Prasīgie darba grafiki liek mums aizvien vairāk laika pavadīt iekštelpās. Tā bieži nav mūsu izvēle. Tāpēc atvaļinājumā pavadi iespējami daudz laika ārā, svaigā gaisā. Svaigs gaiss palīdz iztīrīt plaušas un palielina skābekļa daudzumu mūsu šūnās. Palielināts skābekļa daudzums ne tikai nozīmē vairāk enerģijas, bet arī labāku sejas krāsu.  

Laiks rotaļām

Daudzas no mums jau sen ir aizmirsušas, ko tas nozīmē. Tas gluži vienkārši ir laiks, kurā mēs priecājamies par sevi. Kad tu pēdējo reizi gāji rotaļās ar saviem bērniem vai mazbērniem, smējies un draiskojies? 

Kad dodies atvaļinājumā, nopietno sevi atstāj mājās. 

Nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem

Mēs visas sirgstam no mazkustīga dzīvesveida. Iekļauj atvaļinājumā pastaigas, nūjošanu, skriešanu vai peldēšanu. Tu ne tikai atvadīsies no kāda lieka kilograma, bet fiziskie vingrinājumi metabolizēs tavus stresa hormonus un vairos “laimes hormonus” - endorfīnus.  

Praktizēt neko nedarīšanas mākslu

Atvaļinājums ir lielisks laiks, lai atvēlētu laiku sev -- atpūtai, sava prāta, ķermeņa un gara atjaunošanai. Tā kā ikdienā tavs laiks pārsvarā ir saplānots un strukturēts, izvairies pārmērīgi plānot un pārsātināt sava atvaļinājuma programmu. Pamēģini atvēlēt laiku vienkārši neko nedarīšanai: ne pēc kā netiekties, vienkārši sēdēt un būt. Tam derēs āra kafejnīca, parks, pludmale vai lauku sēta. 

Vietai nav nozīmes, nozīme ir apzinātības brīdim, kurā tu izvēlies apklusināt apkārtējo pasauli, lai sadzirdētu sevi.

Fotografēt un pirkt suvenīrus 

Jā, tu nepārklausījies, - pērc simpātiskus niekus, kuri, iespējams, izskatās gana banāli, bet kuri tev garos ziemas mēnešos atgādinās par izbaudītajiem miera un prieka brīžiem. 

Ikreiz, kad tu tos uzlūkosi, tu domās pārcelsies atpakaļ atpūtā un piedzīvojumos, tādējādi samazinot ikdienas dzīves stresa kaitīgo ietekmi un aktivizējot relaksācijas atbildi. To var saukt arī par radošo vizualizāciju


Tu vari izmantot atvaļinājuma bildes un suvenīrus vizualizācijai, ja vien...

Ja vien tu tur būsi bijusi. Nepārproti mani! Tavs ķermenis tur noteikti būs bijis, bet vai arī apziņa un prāts?Atzīsties, cik daudzus atvaļinājumus tu atceries? Tā patiesi, detaļās, ar garšām, smaržām un krāsām? Vai tavs prāts bija klāt attiecīgā brīdī, vai tas, iespējams, bija kaut kur citur – pagātnes problēmās un nepadarītajos darbos, vai nākotnē, jaunos projektos un pēcatvaļinājuma pārpilnajā e-pasta iesūtnē? Jebkur, tikai ne attiecīgajā brīdī? 


Ja tu nespēj ienest atvaļinājumā apzinātību (mindfulness) -- nevērtējošu apzinātu uzmanības pievēršanu pašreizējam brīdim, tad tev, iespējams, vispār nav vērts tajā doties. Tas var būt pazaudēts laiks un nauda. 

Labā ziņa - lai atvaļinājums būtu izdevies, nav nepieciešamas lielas finanšu investīcijas.  Neatkarīgi no tā, vai tu dosies tālā vai tuvā braucienā, vai vispār paliksi mājās, tev ir pilnīgi viss, kas tev ir vajadzīgs, lai atvaļinājums būtu izdevies. 

Jo būtiskākā lieta tavā atvaļinājuma rokas bagāžā ir tavs domāšanas veids, tavs prāta stāvoklis, ko tu ņem sev līdz. 

Apzinātība katru, pat vismazāko nieku, spēj pārvērst jaunā un interesantā atklājumā.

Apzināta ēšana spēj izmainīt arī tavas attiecības ar ēdienu, ēšanu, stresu un stresa apēšanu. Tā palīdz tev iegūt optimālu svaru bez diētām, un izveidot tādus veselīga dzīvesveida paradumus, kas atļauj tev ilgtermiņā saglabāt tavu ideālo svaru ēdot visu, pat šokolādi.

Vairāk par to šeit >>>
 

No comments: