Meklē vārdu vai frāzi:

Anti-stresa diēta: cukini un bazilika zupa.Man patīk mēģināt jaunas receptes. Un jo īpaši vasarā, kad ir tik daudz sezonas dārzeņu un augļu, un veselīga ēdienkarte nudien nesagāda grūtības :)

Jaunas receptes un jaunu sastāvdaļu mēģināšana un ieviešana ēdienkartē ir svarīgs priekšnoteikums, lai tu no jauna spētu ēst apzināti – paļaujoties uz saviem iedzimtajiem un dabiskajiem izsalkuma ritmiem.

Jauni ēdieni un negaidītas garšas kombinācijas iepriecina ne tikai tavas garšas kārpiņas, bet arī ļauj tev ilgtermiņā saglabāt optimālu svaru un veselību. Kāpēc? 

Ilgtermiņa panākumu ķīla ir ēst ķermenim (sniedzot tam visas nepieciešamās barības vielas) UN baudai.

Tu jau zini, ka ja bauda ir aizmirsta un liegta, tad tavs ēšanas režīms jau no paša sākuma ir lemts neveiksmei. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc ierobežojošas diētas ilgtermiņā nestrādā.

Te ir mana jaunā recepte. Vienkārša, veselīga un atsvaidzinoši vasarīga:

Cukini un bazilika zupa

(četras porcijas kā pirmais ēdiens, divas – ja pamatēdiens) 

4 vidēji cukini  
1 vidējs sīpols, sasmalcināts  
2 ēdamkarotes olīveļļas
1 tējkarote sāls
1 liela bunte bazilika (apmēram 2 krūzes lapu)
 viena citrona sula  
1 vidējs cukini (garnēšanai)
sīpollociņi
 
Ielej eļļu katliņā un pievieno sīpolus. Pasautē uz vidējas liesmas, kamēr causpīdīgi. Pievieno cukini un sāli un gatavo, kamēr cukini sāk sadalīties. Pievieno ūdeni; tā lai pārklāts. Uzvāri, uzliec katlam vāciņu, nogriez liesmu un gatavo apmēram 15 minūtes.  

Sagriez atlikušo cukini paresnos stienīšos, un dažas minūtes pasautē. Noliec malā. To tev vajadzēs garnēšanai.

Nogriez liesmu un atļauj atdzist. Izmantojot blenderi sablenderē vienmērīgā masā. Ieliec ledusskapī un atdzesē. Pirms ēšanas izņem no ledusskapja, pievieno baziliku un citronu sulu un vēlreiz sablenderē. Pagaršo sāli.  

Servē glītos šķīvjos, katrai porcijai pievienojot stienīšos sagriezto cukini, sīpolociņus un dažas bazilika lapiņas.

Ja gribi vari pievienot mazliet skāba krējuma vai baltā jogurta. Vari paeksperimentēt pievienojot arī mazliet balzamiko etiķa.

Var ēst arī siltu.


Labu Apetīti!!! Iekomentē, kā tev garšoja! 

No comments: