Meklē vārdu vai frāzi:

25 vienkārši veidi, kā rūpēties par sevi bez ēdiena.


Kad tu esi aizņemta vai stresā, laika atrašana sev un rūpēm par sevi var būt patiess izaicinājums.

Daudzām sievietēm pārēšanās var kļūt par aizstājēju tām lietām, ko mēs patiešām alkstam - atpūtai, komfortam, svinēšanai, vai vienkārši atalgojumam, par grūtas un stresainas diena pārdzīvošanu.

Viena lieta ir zināt, ka tev "vajadzētu" labāk rūpēties par sevi. Cita lieta ir saprast, kā „iespiest" pašaprūpi drudžainā ikdienas dzīvē.  

Labākām rūpēm par sevi nav jābūt sarežģītām!!!

Tieši mazās lietas, regulāri praktizētas dara brīnumus.  

Te ir 25 lietas labākai pašaprūpei – (tā vietā, lai vērstos pie ēdiena).   

1. Iemācies teikt ‘nē’ viegli un eleganti. Tas ļaus teikt ‘jā’ lietām, kurām tu šobrīd neatrod laiku.(idejām - 7 veidi kā pateikt 'nē')  

2. Papūlies ikdienas iziet svaigā gaisā. Pētījumi parāda -- laiks, kas pavadīts ārpus telpām vairo enerģiju un paaugstina labsajūtu.  

3. Katru stundu pārtrauc darāmo un izstaipies. Tā ir viena no jaukākajām lietām, ko tu vari sev dod 60 sekundēs.

4. Dzer ūdeni. Kad tu esi labi hidratēta, tu būsi mazāk izsalkusi, enerģiskāka un produktīvāka. Pamēģini sākt rītu ar citronūdeni.   

5.Centies gulēt 7 ½ - 8 stundas. Hronisks miega trūkums palielina apetīti, rada lieko svaru, samazina koncentrāciju un vairo stresu. Guli un tu jutīsies labāk!  

6.Smejies ikdienas. Smiekliem ir daudz veselības ieguvumu – tie samazina stresu un uzlabo imūnsistēmas darbību. Tas neko nemaksā un ir viegli.  

7.Samazini ēšanu vēlu vakaros. Ja nepieciešams izveido vakara rituālus, kas ietver tādas jaukas lietas kā "randiņš ar sevi".Mācies rūpēties par sevi un relaksēties bez ēdiena.  

8. Pārpūle -- daudz darba, maz laika. Ik rītu atvēli 10 minūtes, lai noteiktu dienas prioritātes. Nosaki vissvarīgākās dienā paveicamās lietas, un sāc no rīta ar to darbu, kuru tev vismazāk gribas darīt. Nenovilcinot un neatliekot. Novilcināšana ved pie stresa ēšanas.   

9.Izveido savu rūpju un uztraukumu sarakstu. Svarīgi ir tos ‘dabūt ārā no galvas’—lai nemaisās, nekavē darbu un nesabotē tavus labos nodomus.  

10. Izveido sarakstu ar pašaprūpes veidiem, kas neskar ēdienu un ēšanu. Uzraksti 25 (vai vairāk!) veidus kā tu vari rūpēties par sevi. (lasi Māmiņas 40+ idejas)   

11. Praktizē visu savu maņu ‘pabarošanu’ – ne tikai garšas kārpiņu. Tā vietā, lai vienmēr apbalvotu sevi ar ēdienu, apbalvo sevi ar patīkamām smaržām, smaržīgiem ķermeņa krēmiem, mūziku garastāvokļa uzlabošanai, masāžu vai pedikīru.  

12. Sniedz sev to pašu līdzcietību, cieņu un laipnību, ko tu izrādi savas ģimenes locekļiem un draugiem. Ir pienācis laiks pārstāt būt supersievietei -- prasīgākai pret sevi nekā tu esi pret visiem citiem. Vainas sajūta un sevis vainošana ved pie emocionālās un stresa ēšanas.   

13. Esi pozitīva. Koncentrējies uz to, ko tu darīsi nevis nedarīsi vai neēdīsi.

14. Iekļauj savā dzīvē vairāk mūzikas. Tā var mainīt tavu garastāvokli un vairot enerģiju.   
15. Dari sev – tikai sev, vienu jauku lietu ikdienas. Tai nav jābūt lielai, tikai patīkamai. Kad tu apbalvo sevi citādi, sevis apbalvošana ar ēdienu zaudē savu pievilcību.     

16. Praktizē deleģēšanu un lūdz palīdzību. Sāc veidot to par paradumu – uzstādi mērķi vismaz reizi dienā lūgt palīdzību.  

17. Plāno savu pašaprūpi iepriekš. Kad tu beidz savu friziera, manikīra vai masāžas apmeklējumu, tūlīt ieplāno nākošo – citādi tas nenotiks.  

18.Pārtrauc darīt daudzas lietas vienlaicīgi un izbaudi to ko šajā brīdī dari. Apzinātība, pilnīga klātesamība, pat tādu nodarbi kā trauku mazgāšanu, ikdienas duša vai dārza ravēšanu pārvērš līdz nepazīšanai.   

19. Beidz taisnoties un izpatikt. Dari kaut ko – jebko – vienkārši dari to, ko vēlies.  

20. Kusties, dejo, vai pastiepies – veic jebkuras kustības, kas palīdz tev justies dzīvai.   
21. Pievieno savai dzīvei vairāk krāsu. Piešķir pikantumu savām drēbēm un apkārtnei.  

22. Lūdz to ko tev vajag.  

23. Sāc rakstīt savu iegribu apmierināšanas sarakstu, kas nav ēdiens. Sāc ieviest tās savā dzīvē.  

24. Pieņem komplimentus. Nenovirzi tos. Nepamazini. Nākošreiz, kad kāds tev pasaka komplimentu, pasakies un izbaudi.    

25. Sāc ikvakaru uzskaitīt trīs labas lietas, kas tev tajā dienā notika vai izdevās. Maini savu domāšanas veidu un radi lielāku skaidrību par to, kas tev izdodas labi un tiem veidiem, kādos tu esi efektīva.  

Vai ir kādas mazas lietas, kas ļauj tev justies lolotai un aprūpētai? Kas tās ir?

Dalies ar tām komentāru sadaļā.   
_________________
Gribi noturīgākas un spēcīgākas pārmaiņas?
Apzinātas ēšanas kurss “Kā Neapēst Stresu” ir tev. Tu vari sākt mainīt savas attiecības ar stresu un ēdienu tūlīt. Uzzini vairāk šeit.

No comments: