Meklē vārdu vai frāzi:

"Prāts glāzē": kā nomierināt spēcīgas emocijas ar apzinātību, toties bez ēdiena.


Apzināta ēšana-apzinātībā balstīta veselīgas ēšanas ieradumu veidošana, ir prāta treniņš.

Manās apzinātas ēšanas apmācībās (gan klātienē, gan tiešsaistē) tev ir iespēja apgūt daudzus efektīvus prāta transformācijas rīkus, kas palīdzēs izveidot noturīgas harmoniskas attiecības ar ēdienu un sevi. Tajā skaitā meditācijas.

Vienu tu vari pamēģināt jau tūlīt: skaties video un elpo līdz :)

Spēcīgas negatīvas emocijas ir biežs pārēšanās izraisītājs. 

Tagad iedomājies, glāzi, kurā ir ieliets ūdens – tas ir tavs prāts. Un tajā iebērtas smiltis – tās ir tavas domas un emocijas. Tagad iedomājies, ka tu tās samaisi. Tu nevari skaidri redzēt glāzes dibenu. Tas ir tas, kas notiek mūsu prātā, kad esam stresā. Mēs šajā stāvoklī neredzam lietas skaidri. Tas liek mums ēst un pārēsties. 

Tagad vērsies iekšpus un ieelpo caur degunu lēni un dziļi, aizskaitot līdz četri. Izelpo caur muti lēni un pilnīgi, izraisot vēja pūsmai līdzīgu skaņu. Ar katru nākošo elpu aizvien vairāk atslābinot ķermeni, atbrīvojot muti, mēli un žokli. Vienkārši elpo un novēro. Vēro kā smiltis lēni nosēžas glāzes dibenā.  

Tas ir tas, kas notiek ar mūsu prātiem, kad mēs esam apzinātas par mūsu ķermeni un mūsu elpošanu. 

Kāds tagad izskatās ūdens? 

Domas un emocijas var joprojām var būt mūsu prātos, bet tās mierīgi guļ glāzes dibenā, jo tagad mēs zinām kā atgriezties pie elpošanas, lai tās nomierinātu.  

Atceries – smiltis joprojām ir glāzes dibenā, bet tu redzi skaidri: savus domu modeļus, atbildes un to, ka tev katrā brīdī ir dažādas izvēles iespējas: ēst vai risināt stresa apetīti izraisošo problēmu citādi, bez ēdiena.

Nākošreiz, kad tavs prāts rada negatīvas domas, kas izraisa negatīvas emocijas, kas liek tavai rokai stiepties pēc ēdiena, kad tu neesi izsalkusi un apēst tavu stresu: pamēģini elpas apzinātību. 

Tavas negatīvās domas un emocijas sabotē tavus labos veselīga uztura paradumus? Tu esi gatava ņemt kontroli savās rokās? Apzināta ēšana var tev palīdzēt. Uzzini, kā tu vari sākt, šeit. 

No comments: