Meklē vārdu vai frāzi:

6 paņēmieni kā nepārēsties svētku laikā | Nost ar pēcsvētku diētu.

Svētki, arī Ziemassvētki tas ir brīnišķīgi, bet tas bieži nozīmē pārēšanos.

Pārēšanās pati par sevi nav nekas bīstams, ja vien tai neseko vainas sajūta, kas ved tevi pie tavas nākamās ātrās, bet kā tu pati labi zini, neefektīvās pēcsvētku diētas. Ko darīt, lai šoreiz būtu citādi.

Es vienmēr saku, ka profilakse ir labāka par ārstēšanu un nevēlamo seku (liekā svara) likvidēšanu. Efektīvākais veids kā nepārēsties ir iemācīties savienot ēšanu sevis pabarošanai ar ēšanu baudai -- ēst apzināti.

Apzināta ēšana nesaka tev to, ko ēst un ko neēst. Apzinātības ienešana ēšanā nozīmē ēst ēdienu, kurš tev garšo, bet darot to citādā -- jaunā veidā. Tāpēc neuztraucies un nestreso. Tev nebūs jāatsakās no taviem iemīļotākajiem svētku ēdieniem.Gluži otrādi - tur iespējams pirmo reizi mūžā tos patiesi sagaršosi.

Te ir daži ļoti vienkārši apzinātas ēšanas padomi, kuri tev palīdzēs šajā svētku laikā ēst apzinātāk, neierobežojot, neārēdoties un bez vainas apziņas:

1. Apsēdies:

Tas izklausās pavisam vienkārši un dabiski. Diemžēl daudzas no mums jau sāk knibināt uz šķīvja uzlikto ēdienu vēl neapsēdušās. Ir patiesi grūti patiesi izbaudīt ēdienu, kad tu stāvi kājās, cenšoties nobalansēt šķīvi un gāzi. Neiebāz mutē pat ne kripatiņas, kamēr tu neesi apsēdusies, un vari patiesi izbaudīt to, ko tu ēd.

2. Skaļā balsī nosauc trīs savus mīļākos ēdienus:

Iespējams, ka tu nosauci ēdienus, kuri tiek baudīti tikai reizi gadā (kādi ir tavi īpašie Ziemasvētku ēdieni). Apsver, kas tieši šajos ēdienos tev sagādā baudu. Tekstūra? Garša? Smarža? Koncentrējies uz ēdieniem, kuri tev patiešām garšo. Izbaudi. Padomā par to, vai tev tiešām garšo tie citi ēdieni, kuri tev ir pieejami visu gadu? Paliec pie tā, ko tu zini, kas tev patiešām garšo.

3. Uzspēlē spēles, ej rotaļās vai fotografē:

Kad ēdiens ir vienīgais svētku maltītes pasākums, ir pārāk viegli sākt ēst neapzinoties. Ej rotaļās, skaiti dzejoļus pie svētku egles, dziedi dziesmas. Vai knipsē fotogrāfijas – būs ar ko dalīties facebook. (ja vēlies uzaicini mani draudzēties)

4. Pārskati savu svētku konceptu:

Daudzos veidos, svētku maltīte ir kā jebkura cita maltīte. Vienīgā atšķirība ir pārtikas pārpilnība. Ja svētkus uzskatām par kaut ko „citādu” jeb "īpašu", nozīmē, ka pastāv atšķirīgs veids, kā tev vajadzētu ēst. Jā, tie ir svētki. Tomēr, apzināta ēšana nav diēta. Tev nav jāizvairās no laba ēdiena. Tas tikai nozīmē, ka jāēd lēnām, pilnībā apzinoties un izbaudot gan ēdienu, gan mirkli. Tas ir kaut kas, ko tu vari darīt visa gada garumā.

5. Neapzināti pārēšanās ierosinātāji:

Domāju, ka tu vari precīzi pateikt, kas ir tavi visbiežākie neapzinātas ēšanas cēloņi. Vai tev ir tendence neapzināti knibināties ap ēdienu, kas atrodas tieši tavā priekšā? Vai sēdēšana blakus kaitinošam radiniekam noved tevi pie stresa (ap)ēšanas? Vai glāze alus vai cita alkohola ietekmē to ko un cik daudz tu apēd? Sagatavo sarakstu ar lietām, kas sabotē tavu apzināto ēšanu. Laicīgi izveido risinājumu plānu.

6. Paņem uz mājām pārpalikumus:

Ja tev liekas, ka tu pārēdies, jo tev patīk baudīt labu ēdienu, laikus apbruņojies ar savu plastmasas konteineri. Nav nepieciešams ēst neapzināti, ja tu skaidri zini, ka vēlāk tu spēsi ēdienu pa īstam izbaudīt.

Izbaudi svētkus, labu ēdienu, labu kompāniju! Apzināti!


Ko darīt, ja tomēr ēsts pārāk daudz?

Ko darīt, lai nekad vairs nemocītu sevi ar kārtējo pēcsvētku diētu?  Uzzini vairāk šeit>>>
 
 

No comments: