Meklē vārdu vai frāzi:

Kursā piedalijos es, bet...tievē (arī ) vīrs...no ēšanas apzinoties uz dzīvošanu apzinoties.Ir viena kopīga atziņa, ar kuru dalās kursa „Kā Neapēst Stresu” dalībnieces – tas, kas sākās kā ceļojums uz brīvību attiecībās ar ēdienu ir kļuvis par ceļojumu uz brīvību viņu dzīvēs.

Es arī esmu tajā pašā ceļojumā, jo mācīšanās ēst apzinoties man ir iemācījusi (un turpina mācīt), kā dzīvot apzinoties.

Un ne tikai man:
Inese Millere vienā no koučinga sarunā prasīja - vai jūs jūtiet sevī kādas pārmaiņas?Ne tikai ēšanas ziņā. Viņa gan saka- apzināta ēšana. Bet kur tas noved? Mainās pilnīgi visa dzīve. Un uz labo pusi.

Protams, ka pārmaiņas nenotiek uzreiz. Bet notiek, un tas ir pats jaukākais. Pat mans vīrs ievērojis un saka- tu jau kādas 2 nedēļas esi pilnīgi savādāka.... Mainos pati un mainās apkārtējie...Bez bikstīšanas, bez pārmetumiem...

Un protams, ja sāku pārveidoties vienā virzienā, tad izmaiņas jūtamas arī citur - esmu mazāk stresaina, haotiskāka, vairāk smaidu, visur saskatu jauko, nevis stresaino un vēl un vēl un vēl.

Kā grāmatās raksta - mainos es un mainīsies mani apkārtējie. Un vīrieši šajā ziņā ir ūnikums. Kursā piedalījos tikai es. Bet redzu, ka vīrs, kurš arī cieš no resnuma, sācis ēst mazas porcijas, apēd tikai tik, lai apmierinātu izsalkumu

Un ir pat nokrities svarā

Tagad man nekas nav jāskaita, jārēķina, jāsver. Ēdu kad gribu un ko gribu. Nav nekādu ēdienreižu pēc pulksteņa. ESMU BRĪVA

Mācos izbaudīt ēdienu, mācos saprast, kas tad man īsti garšo un kas nē. Mācos saprast, kad ēdu tikai tāpēc, ka jāēd. Un ir atklājušies jau daudzi ēdieni, kurus ēdu tikai tāpēc, ka šķita, ka garšo....Bet, ja vārda- ēdiens vietā ieliktu vārdu -DZĪVE.....”-- Kristīne, kursa dalībniece.  

Te ir dažas atziņas no apzinātas ēšanas kursa kā apzinātas ēšanas mācībstundas pielietot pārējās tavas dzīves sfērās.

1. Tas nav par kontrolēšanu, tas ir par tavu atbildību.

Ko vēl, bez ēdiena, tu mēģini kontrolēt, tā vietā, lai atļautu sev iespēju elastīgi pieņemt katrai situācijai atbilstošus lēmumus?

2. Ikreiz, kad tev ir vēlēšanās ēst, iepauzē, lai sev pajautātu: "Vai es esmu izsalkusi?"

Tā vietā, lai reaģētu stresa autopilotā, pauze starp stimulu (kāre ēst) un rīcību (ēšana) dod tev labākās rīcības/atbildes-spējas.

Kādiem citiem kairinātājiem tavā dzīvē ir nepieciešama pauzes poga, kas dotu tev laiku padomāt par tavu nākamo rīcību?

3. Vainas sajūta turpina yo-yo diētu ciklu. Nožēla atstāj atvērtas durvis, lai mācītos.

Vai tu atļauj vainas sajūtai vai kaunam par tavām pagātnes notievēšanas neveiksmēm traucēt tavu virzīšanos uz priekšu kādā no tavas dzīves jomām?

4. Atceries -- tavas domas rada emocijas, kas noved pie tavām darbībām, kas noved pie rezultātiem.

Diētas nestrādā, jo tās ir vērstas uz cīņu ar sekām, nevis pamatcēloņiem (tavām domām un emocijām); patiesībā diētas pat rada jaunas domas un emocijas, kas veicina tālāku pārēšanos!

Kur vēl tavā dzīvē, tu mēģini salabot’ lietas no ārpuses, vispirms nerisinot iekšējo cēloni? Kādu pretēju efektu tas rada?

5. Atļauj līdzsvars, daudzveidība un mērenība principam vadīt tavu pārtikas izvēli.

Šis princips labi strādā attiecībā uz uzturu; padomā kā tu to vari pielietot citās sfērās -- darbā, fiziskajās aktivitātēs un citos savas dzīves aspektos?

6.  Apzināta ēšana ir ēšana ar nodomu un uzmanību.

Kas vēl tavā dzīvē, papildus ēšanai, varētu iegūt no vairāk nodoma, un uzmanības?

7. Pareizā ēdiena daudzuma apēšana nav par to, ka tu esi laba, tas ir par jušanos labi.

Kā lielāka apzināšanās par tavu izvēļu ietekmi (netiesājot), palīdzēs tev veikt gudrākas un pārdomātākas izvēles?

8. Efektīvas pašaprūpes praktizēšana veido buferzonu, kas palīdz tev tikt galā ar dzīves stresiem, nenovēršamiem dzīves izaicinājumiem un pārmaiņām. Tu apgūsti pārgrupēšanās mākslu. Un tevi vairs nekas nebaida, jo tu esi noturīga pret stresu.  

Es ceru, ka šīs mācības ir palīdzējušas tev tikpat daudz, cik tās ir palīdzējušas man, un citām dalībniecēm

Bet, ja tu vēl neesi sākusi šo ceļojumu, tas nekad nav par vēlu!

Piedalies kursā „Kā neapēst stresu”, kas interesanti un saprotami māca par sakarībām starp sievietes psihisko un garīgo labsajūtu un figūras uzturēšanu formā.

No comments: