Meklē vārdu vai frāzi:

Mājas Darbs nr.2 pie Ineses Milleres -- Apzināta Ēšana

Te ir vienas  kursa dalībnieces pārdomas:


Visu laiku nevarēju izdomāt, kā sāk, kā iesākt rakstīt šo kursa “Kā Neapēst Stresu” mājas darbu. Bet...ja neķeršos klāt, tad vispār nekas nesanāks.

Tātad, mājas darbs ir pilnīgi vienkāršs - jāizvēlas viens produkts, ko es patiešām vēlos apēst. Vienalga vai "aizliegtais" vai atļautais. Galvenais, lai tas būtu tik tiešām, tiešām, tiešām, tiešām (4x tiešām) gribu. 


Pirmajā mirklī man iegribējās sardeli. Tādu veiksmīgi izvārītu-lai nav iesprāgusi, lai iedurot dakšiņu-ādiņa nokraukšķ un lai iztek mazliet suliņa ārā.

Bet...kad es tiku pie tādas sardeles...sapratu, ka...tā ir bijusi tikai vēlme, tāpēc, ka sardeli taču ierakstam pie "aizliegtā" un nekad neatļaujamies to apēst. 

Bet, te pēkšņi, Inese ļauj visu ēst. Un kad sardele stāv uz galda-sulīga, kraukšķīgu ādiņu....ieslēdzas citas Ineses Milleres mācības un saproti, ka...sardele nemaz nav tas pēc, kā esmu ilgojusies, ka tai nemaz nevaru dot pat 1x gribu...

Kaķīši man nav izlepuši, jo pirmā barība, ko dabūja pēc mātes piena bija vistu barība( kūtī piedzima un dzīvoja). 

Bet, salami, sardeles, pelmeņus viņi ieēst nevar...alus desiņas, ugunskura desiņas tiem arī neiet pie dūšas.
     
Atgriežoties pie Ineses mājas darba. Es to vēlos mazliet papildināt. Jo Inese vai citas grāmatas māca, ka jāēd tikai to, kas tev patiešām garšo. Bet,šajā laikā, kad viens aizliedz to, otrs atļauj to...galvā rodas baigā putra. 

Tāpēc nolēmu piedzimt no jauna un izgaršot ēdienu no jauna, ēdot to apzinoties

Kā ēdiens jāizgaršo, lai saprastu, ka tas ir tavējais? Garos paskaidrojumos neizplūdīšu, jo to smalki un saprotami iemāca Inese.

Sarakstu ik pa laikam centīšos papildināt, jo ne jau vienā dienā visu ēdīšu :)

Augļi un ogas:

Apelsīni- par tiem kas nopērkami mūsu veikalos, varu teikt tā- kaut ko negaršīgāku neesmu ēdusi. Neciešami draņķi. Bet, manai ģimenei ļoti garšo...Lai ēd uz veselību....Bet, cilvēki stāsta, ka ārzemēs tie esot garšīgi...
Āboli-labprāt tos ēdu, bet ar vienu nosacījumu- tiem ir jābūt supersaldiem.
Banāni-ēdu, bet...gribētos, lai tiem būtu dažreiz arī garša....
Bumbieri- pēdējā laikā esmu iegrābusies, kaut kādos negaršīgos mistrojumos...Man patīk, lai tie ir ar garšu. Vismaz mūsu lielveikalos, tādus vēl nopirkt nevar.

Secinājums. Top jau pirmais secinājums. Jāēd katrā sezonā, sezonas augļi. Jo man taču pašai dārzā aug 2 supergardas bumbieres...

Citroni- gana labi, kad jāliek klāt pie tējas vai ūdens.
Granātāboli- brr, pārāk skābi. Vismaz tos, ko var nopirkt pie mums.
Greipfrūti - ļoti negaršīgi, skābi...
Hurma- mans gardumiņš- ļoti saldi!!!
Kivi- Pērku pakām, bet...līdz manīm nenonāk- bērni aprij. Laikam gardi...Vismaz viņiem...
Ķirši- dievinu ķiršus. Man vienalga- skābi vai saldi, ka tik ķirsis. Vispirms noēdu sarkanākos, tad...skatos vai gribēsies ēst skābos...Dārzeņi

Ko man pateikt par dārzeņiem?
Sava dārza dārzeņi ir labākie. Kopš Ineses mācība atļauj ēst visu, būs man kabaču plantācija :)  Es vasarā varētu pārtikt tik no kabačiem un gurķiem. Un pa starpai uzgrauztu kādu ābolu.

Atceros, kā mēs vienu gadu ar bērniem brokastojām :) No rīta izgājām no mājas, aizgājām līdz jāņogu krūmam. Pie tā bērni panašķējās, tad pie ābeles pagrauzt gardumiņus. Tad aiz mājas pie gardās plūmes. Un nobeidzām ar ērkšķogām.

Bet..ir viens bet....kā dārzeņus saglabāt ziemai? Man etiķis ļoti negaršo. Man negaršo marinēti gurķi, kabači . Man negaršo nekas, kas tiek marinēts, kam klāt etiķis....

Zupas. Laikam jau to var pielikt pie dārzeņiem.

Aukstā zupa.

Pašlaik meklēju risinājumus, kā ātrāk un gardāk kaut ko pagatavot, lai vairāk laika varu pavadīt dārzā.

Nopērku vārītas bietes( pirmkārt ātri un otrkārt- neatmaksājas pašam vārīt), sarīvēju. Klāt pierīvēju gurķus un vārītas olas. Un pārleju ar paniņām. Protams, ka pārkaisu ar sāli, lociņiem un dillēm.
       
Ideāli viegla vasarīga zupiņa. Bet... lai garšotu arī vīram, kurš tomēr grib ēdienreizēs sajusts gaļu, daru tā- gaļu apcepu( žāvētu vai jēlu, kāda nu mājās ir) uz pannas un pasniedzu kā piedevu pie zupas.

Skābeņu zupa.

Sarīvēju, apcepu burkānus. Apcepu sīpolus. Kamēr cepas, nomizoju kartupeļus. Izvāru olas. Kad burkāni apcepušies, lieku katlā kopā ar kartupeļiem. Kad kartupeļi gatavi, pierīvēju olas un piegriežu skābenes. Gaļu apcepu atsevišķi un kurš grib, piekož klāt. Ātrā zupa. Var ēst arī aukstu.

Lietus laikā, kad ārā nav ko darīt, tad gan pagatavoju kaut ko kreptīgāku.

_________________________________________


Uzzini kā arī tu vari piedalīties kursā

Kā Neapēst Stresu

un mainīt savas attiecības ar ēšanu un ēdienu.

Kurss ir uz apzinātas ēšanas principiem (mindful eating) balstīta dzīvesveida programma cīņai ar emocionālo un stresa ēšanu.No comments: