Meklē vārdu vai frāzi:

Latvijā veiktā pētījumā atklāts: sress bojā sieviešu smukumu.

Latvijā veiktā  pētījumā, kurā tika pārbaudīta Lielbritānijas zinātniskajā žurnālā "Biology Letters" publicētajā pētījumā pārbaudīta hipotēze, ka personas seja pretējam dzimumam signalizē par veselības stāvokli un auglību.

Pētījumā piedalījās 52 aptuveni 20 gadus vecas sievietes, kas vakcinētas pret B vīrusu hepatītu. Sievietēm ņemtas asinsanalīzes, analizējot viņu imūnās sistēmas reakciju, stresa hormona kortizola līmeni, kā arī ķermeņa tauku proporciju.

Pētījuma dalībnieces nofotografētas menstruālā cikla auglīgākajā fāzē pirms un pēc vakcīnas saņemšanas.

Pētījuma gaitā sieviešu portreti demonstrēti 18 heteroseksuāliem jauniem vīriešiem, kuriem lūgts novērtēt katras sievietes pievilcību pēc sejas.

Sieviešu imunitātes reakcija neietekmēja viņu pievilcību vīriešu acīs, taču par glītākām atzītas sievietes, kurām bija zemāks kortizola līmenis.

Sieviešu pievilcību ietekmēja arī tauku īpatsvars ķermenī, pētījumā iesaistītajiem vīriešiem vistievākās un visapaļīgākās sievietes atzīstot par mazāk pievilcīgām.

.........
"Mūsu pētījums liecina, ka sejas pievilcība sievietēm ... ir saistīta ar diviem ilgtermiņa veselības un auglības aspektiem - stresa hormona kortizola līmeni asinīs un ķermeņa taukaudu proporciju," sacīja Rantala.

Pētījumā pierādījies, ka sieviešu, tāpat kā vīriešu pievilcību ietekmē pārmērīgs stress, kam "ir spēcīgs negatīvs iespaids uz veselību, imūnsistēmas darbību, palielinot sirdsslimību, vēža un citu slimību risku", norādīja Rantala.


Vēlies pārvaldīt stresu, samazināt kortizola līmeni un iemācīties kontrolēt savu svaru? Uzzini kā kurss "Kā Neapēst Stresu" var tev palīdzēt. Spied šeit. 

No comments: