Meklē vārdu vai frāzi:

Gribi visu kontrolēt? Ko darīt?

Ko mēs varam darīt, lai atbrīvotu vajadzību kontrolēt ?

Ir daudzas lietas, ko mēs varam darīt. Ir svarīgi atcerēties, ka tas ir process, un ka tas (īpaši dažām no mums), nebūs tik vienkārši.

Esi godīga pret sevi - veic autentisku sava kontrolējošā rakstura vērtējumu.

Ar empātiju un godīgumu novērtē, kur, kā un kāpēc tu cieši turies pie nepieciešamības kontrolēt. Patiesi izvērtē, kādu cenu tu par to maksā, un kā tas ietekmē tevi un apkārtējos. 

Pajautā sev: " Vai es esmu gatava atteikties no kontroles?” 

Ir svarīgi apdomāt un atbildēt godīgi uz šo jautājumu. Dažos gadījumos un situācijās, atbilde uz šo jautājumu var būt "nē". Akceptē jebkuru atbildi. 

Apsver, kas varētu tevi atbalstīt.

Atbalsta saņemšana ir viens no svarīgākajiem (un bieži visdelikātākajiem) aspektiem, atsakoties no kontroles. Pat tad, ja mums reizēm šķiet, ka mēs esam pavisam vienas, ka neviens neko nesaprot, ka mēs vienkārši nespējam “pārkāpt” pāri savam lepnumam, pietiekami ‘atkailināties’ un būt autentiskām un ievainojamas, lai lūgtu palīdzību (īpaši kādās specifiskās dzīves jomās), ir grūti atbrīvot kontroli bez citu cilvēku palīdzības.  

Palīdzības lūgšanas ironija ir tā, ka daudzas no mums, to darot nejūtas labi un baidās izskatīties vājas un lūdzējas. Tajā pašā laikā lielākai daļai no mums patīk, ka citi mums lūdz palīdzību, un mums patiešām ir patīkami palīdzēt citiem. 

Mēs nevaram visu paveikt vienas! Labā ziņa ir tā, ka lielākajai daļai no mums apkārt ir daudz cilvēku, kas izmantotu jebkuru iespēju atbalstīt mūs - ja vien mēs būtu gatavas lūgt palīdzību vieglāk un neko lieki nesarežģot. 

Māksla paļauties

Paļaušanās nenozīmē atsacīšanos vai “man vienalga” attieksmi; tas nozīmē uzticēšanos, ļaujot par lietām rūpēties citiem cilvēkiem vai augstākiem spēkiem.    

Paļaušanās  = Pilnīga realitātes pieņemšana + Ticība, ka viss būs labi, pat bez mana ieguldījuma. 

Nav runa par bezdarbību. Runa ir par rīkošanos, izmantojot  paļaušanās enerģiju.
Ja atteikšanās no kontroles un paļaušanās ne tikai liek justies labāk, bet arī sasniegt labākus rezultātus, kā mēs to paveicam?

Sāc ievērot

Sāc mēģināt „noķert” brīdi, kad tu esi uzlikusi „kontrolētājas cepuri”. Nopauzē, ievēro, kas notiek, un pajautā sev: "Kā es jūtos? "Kā jūtas mans ķermenis? Mana sirds? Ka notiek manā prātā? Vai es sev patīku, kad es identificējos ar kontrolieri?

Sajūti kā dūrē sažņaudzas tava sirds, prāts, saspringst muskuļi.

Šī apzinātības pauze dod tev jaunas izvēles iespēju. Tu varētu jautāt sev: "Kas notiks, ja es tikai mazliet vaļīgāk palaidīšu kontroles grožus? Kas notiktu, ja es vienkārši būtu uzmanīga pret “šeit un tagad”, pašreizējā brīža pieredzi?”

Atbrīvota plauksta vai sažņaugta dūre, izvēle ir tava. Šādi rīkojoties, tu, iespējams, atklāsi, ka ikreiz, kad tu atbrīvo tvērienu, kļūst vieglāk un vieglāk atgriezties tavā dabiskajā dzīvīgumā un veselumā.  

Reizēm veikt pāreju no kontroles uz paļaušanos ir mazliet grūtāk. Šie jautājumi var palīdzēt:

No kā es baidos, kas varētu notikt, ja es atteikšos no kontroles?  

Kad sajūti bailes, apšaubi to patiesumu. Pajautā sev, vai tā ir taisnība? Ja tu baidies, ka labi plānotais vakars būs pagalam, ja tavs partneris neatcerēsies, nopirkt tomātus (un tu to viņam jau 14 reizes atgādināji), apšaubi šo pieņēmumu.

Vai tu tiešam zini, ka vakars būs pagalam bez tomātiem? Un, ja būs pagalam (tavā izpratnē), kas tajā tik slikts?

Saproti kā darīšana tā ir. 

Tava darīšana ir tās lietas, kuras tu tieši vari ietekmēt. Vai tu esi savās lietās? Vai tu esi kāda cita darīšanās? Kad tu mēģini kontrolēt lietas, kuras nav tava darīšana, iznākums nebūs labs. 

Padomā par šo: vai kotroles atlaišana liktu tev sajusties brīvai? 

Tas tā gandrīz vienmēr ir. Atteikšanās no nepieciešamības kontrolēt nes brīvību un apmierinājumu. Ļauj šai brīvības sajūtai sevi vadīt atlaižot tvērienu.

Kad mēs atbrīvojam nepieciešamību kontrolēt mēs varam sākt baudīt dzīves iespējas:
  • Intīmās attiecības kļūst intīmākas.
  • Ģimenes saites nostiprinās. 
  • Radošais redzesloks paplašinās. 
  • Darbs kļūst produktīvāks un patīkams. 
Turklāt, ja mēs pārstājam mēģināt kontrolēt citus, mūsu fokuss pārvietojas no viņiem uz mums. Tad mēs varam strādāt, lai uzlabotu mūsu pašu trūkumus un uzlabot mūsu prasmes un talantus.

Alaišana patiesībā ir atļaušana lietām būt tādām, kādas tās ir.

Man patīk atlaišanu salīdzināt ar aizmigšanu. Lai aizmigtu mums ir jāatbrīvo mūsu domas un ķermeņa sasprindzinājums. Ja tu vakaros aizmiedz, tātad tu jau pieproti atbrīvošanas mākslu. Tagad tā tikai ir jāpārnes uz citām tavas dzīves jomām.

No comments: