Meklē vārdu vai frāzi:

Es (Ne) esmu Pietiekoši Laba: ceļvedis baiļu pārvarēšanai


Manā darbistabā ir neliela izkārtne, kurā ir rakstīts –“ Katru dienu paveic vienu lietu no, kuras tev ir bail”. Tas ir lielisks atgādinājums tam, ka tikai es pati ar savu uzvedību varu mainīt savas bailes. Es pati, un nevis kāds cits manā vietā.


Nesen es jautāju savām bloga lasītājām: “ Kādas  bailes kavē tevi dzīvē virzīties uz priekšu?” Atbildes bija šādas: bailes no neizdošanās, pamešanas un atraidīšanas, intimitātes, panākumiem, izputēšanas, bailes nebūt pietiekoši labai

Es domāju, ka pēdējās – bailes nebūt pietiekami labai – patiesībā ir visu citu baiļu pamatā.  

Mums ir bail, ka mums neizdosies, jo mēs neesam pietiekoši labas. Mums ir bail zaudēt attiecības, bail, ka mūs pametīs, ka mūs atraidīs …jo mēs neesam pietiekoši labas. Mums ir bail no intimitātes tā paša iemesla. Pat bailes no panākumiem sakņojas raizēs, ka mēs neesam pietiekoši labas.  

Vai tu kādreiz esi saskārusies ar bailēm, ka tu neesi pietiekami laba? Vai tev ir šīs bailes? Ka tu neesi pietiekošii laba? Man ir, visu mūžu. Un arī šobrīd.

Taču patiesība ir tāda: baidīties tas ir dabiski. Ļaut bailēm vairot tavu stresu, izjaukt tavas dzīves balansu, samazināt dzīves kvalitāti un aizšķērsot ceļu uz taviem sapņiem ir traģiski.   

Bailēm, ka es neesmu pietiekoši laba ir dažāda izcelsme. Ir grūti identificēt kādu vispārēju iemeslu. Katrai no mums tas ir atšķirīgs. Tas, kas tām ir kopīgs ir fakts, ka šādas bailes ir paralizējošas. 

Cik reižes tu neesi vēlējusies uzsākt ko jaunu, vai gluži vienkārši tikt galā ar situāciju, kura jau sen tevi iztukšo un izraisa stresu. Bailes, ka tu neesi pietiekoši laba varētu būt tieši tas iemesls, kāpēc tu  joprojām sēdi dzīves ceļa malā un kāri noskaties kā pārējās (laimīgās, par sevi pārliecinātās) tev paiet garām

Es arī tur biju, vēl pavisam nesenā pagātnē. Šaubas, bailes nebūt pietiekoši labai - tā mazā, bet uzstājīgā balstiņa, kura apšauba jebkuru soli un jebkuru jaunu iniciatīvu. Smaga nasta.

Es ilgi gatavojos uzsākt ceļu, bet …reāli mīņājos uz vietas. Es nekur netiku, kamēr es ikrītu turpināju izvēlēties šo smago baiļu nastu uzlikt sev plecos. 

Daudzas no mums domā, ka ir kādi maģiski citu teikti vārdi, kuri var izmainīt to, kā tu jūties. Tas diemžēl tā nenotiek. Stresa menedžmentā ir tāda svarīga koncepcija kā personīgā kontrole

Stress var tikt veiksmīgi mazināts un pārvaldīts vienīgi tad, kad mēs zinam, ko un kā mēs personīgi varam kontrolēt. Lai patiešām izmanītu to kā tu jūties, tev ir jāmaina tas kā tu domā un rīkojies.    

Un tad kādu dienu es pieņēmu lēmumu rīkoties: es noliku šo baiļu nastu un nolēmu sākt ceļojumu bez tās. Es sapratu, ka ignorējot šīs bailes un šo balstiņu, es tās stiprinu un novājinu sevi. Es vēl joprojām neesmu perfekta, un tāda arī nekad nebūšu, bet es atzīstu savas nepilnības, es cenšos nesalīdzināt sevi ar citiem un pieņemu sevi tādu kāda esmu. 

Un kļūst tik viegli dzīvot: vairs nav jātēlo, nav jāapliek baiļu aizsargapmetnītis, nav jādzīvo, lai iederētos.

Kādas  bailes kavē tevi dzīvē virzīties uz priekšu?

Kā uzvarēt bailes Neesmu Pietiekami Laba? Lasi šeit.
 

No comments: