Meklē vārdu vai frāzi:

Pašiedvesma: kādu stāstu tu sev stāsti?


Katru dienu tu galvā sev stāsti stāstu. Mūsu stāsti ir balstīti uz mūsu iepriekšējo pieredzi un pārliecību, ko mēs veidojam balstoties uz šo pieredzi. Savos prātos mēs bieži radam negatīvus ierobežojumus, kas parasti ir nepatiesi. Mūsu 'galvas' stāsti kļūst par tādu pierastu fona mūziku.

Ja tu, tā vietā, lai censtos izvairīties un apkusināt šo mazo, kluso balstiņu stumjot to lejā ar ēdienu, sāksi tajā ieklausīties, tu sāksi atpazīt patieso sevi, savas patiesās, bet nerisinātās, vajadzības.

Tieši šis stāsts veido lielu daļu no tā, ko tu saki sev par to, kas tu esi. Un lielā mērā tu izspēlē jeb ienes šo stāstu reālājā dzīvē.  
  
·        Vai tu spēlē, lai izvairītos no konflikta?
·        Vai tu izvairies no attiecībām, lai izvairītos no sāpēm?  
·        Vai tavs stāsts ir sevi pārdzīvojis un nav vairs saistošs?  
·        Vai tas liek tev par sevi slikti justies (un ēst ne tad un ne to)?  

Tavs stāsts tev piedod spēku vai ierobežo tevi. 

Ja tu sev saki “nevaru” vai „es neesmu _____pieteikoši” (aizpildi – gudra, laba, discpilinēta, stipra, motivēta u.c.), tie visi ir spēku atņemoši “es neesmu pietiekoši” stāsti.  

Vai tu vari sev teikt kaut ko par veicamo uzdevumu, piemēram, "Tas ir pārāk grūti." Vai tu tici, ka iegūt un saglabāt optimālu svaru ir grūti? Varbūt tas ir kā tu to uztvēri pagātnē. 

Bet, ja tu tagad turpini atkārtot šo stāstu, tu to padari par realitāti. Jo mūsu domas ved pie noteiktas rīcības un pie noteiktiem rezultātiem. 

Vecā, savu laiku nokalpojusī stāstu plate var kļūt, un visbiežāk kļūst, par šodienas pašpiepildošiem pravietojumiem. Ja tu saki, ka ēdot šokolādi, tu vienmēr pārēdies, tad tā arī būs.

Vai tas ir tas, ko tu izvēlies?

Ja izaicinājums, ar kuru tu saskaries, ir pietiekami liels, "neesmu pietiekami" stāsts neizbēgami parādīsies. Tas ir tāpēc, ka tu uzdrošinies iziet ārpus savas komforta zonas

Kad es saskaros ar kādu izaicinājumu, viens no maniem mīļākajiem stāstiem, ko es izvēlos sev stāstīt ir šāds: " Ja citi cilvēki var to paveikt, tad arī es to varu. „ Tas ir tik loģiski, ka man nav nekādas citas izvēles, bet turpināt iet uz priekšu.

Es neuztraucos par "kā" es to gatavojos darīt. "Kā" parasti tiek atklāts pēc tam, kad es esmu apņēmusies.

Tu vai nu izmanto savus stāstus savā labā, vai tie tevi ierobežo.

Ja tu atkārto sev katrai situācijai piemērotāko stāstu, tad tu pastāvīgi pārvietojies uz priekšu, neatkarīgi ne no kā. Jā, tu vari justies ievainojamāka un neaizsargāta, bet tu arī justies kaislīgāka, mīlošāka un dzīvāka ... varbūt pat neapturama.

Stāsts, ko es sev stāstu ir....

No comments: