Meklē vārdu vai frāzi:

Kas saista stresa noturību un lieko svaru? Māksla pārgrupēties.


Viss sākas ar prātu, ar domāšanas veidu – lai sagalabātu optimālu svaru vecumā pēc 40 tev ir jākļūst par stresa noturīgu personību.

Pieņemsim, ka tu esi uzsākusi veselīgu dzīvesveidu, viss iet labi un gludi līdz kādam neparadzētam stresam.

Ko parasti dara sieviete, ja gadās, kas neparedzēts, piem. tuvinieka slimība, vai vīrs pazaudē darbu un ielīgst depresijā?

Pirmais, ko viņa dara, ir pamet labi uzsāktos veselīga dzīvesveida un ēšanas paradumus,  un atkrīt atpakaļ neveselīgos ieradumos un meklē risinājumu savam stresam ledusskapī vai pieliekamajā. 

Bet ir cita grupa sieviešu. Viņas spēj efektīvi tikt galā ar ikdienas stresu pirms tas kļūst toksisks. Viņas ir noturīgas pret stresu.
Stresa noturīga domāšanas veida izveidošana ir pirmais noteikums, lai spētu pārraut stresa-aptaukošanās ciklu un saglabāt optimālu svaru un veselību vecumā pēc 40 gadiem.

Stresa noturīgas personības ieguvumi:

Pret stresu noturīga sieviete zina, ko darīt un kā turpināt savus veselīgā dzīvesveida paradumus, vai kā ātri atgriezties atpakaļ uz veselīgo paradumu trases, ja gadās kas neparedzēts.

Viņu nebaida dzīves nenoteiktība un viņa izbauda katru jaunu piedzīvojumu. Viņas prāta elastība, sastopoties ar spriedzi un nenoteiktību, ļauj tai ātri adaptēties jaunajiem apstākļiem un liekties nelūztot -- neieslīgstot atpakaļ neveselīgajos pārēšanās paradumos. Es to saucu par mākslu pārgrupēties.

Viņa ir apguvusi un praktizē pārgrupēšanās mākslu. Es to mācu kursa dalībniecēm. 

Tās, kuras prot pārgrupētiesātri pāriet uz plānu B, ja veselīgā dzīvesveida plāns A, kaut kādu neparedzētu stresu dēļ kļūst neiespējams.

Un tā ir dzīve, tā neiet gludi. Dzīve nav melns vai balts, ja mēs gribam būt veselas un līdzsvarotas, mums ir jāiemācās dzīvot pelēkajā zonā: ir jāprot pārgupēties un turpināt labi iesāktos veselīga dzīvesveida paradumus neskatoties uz dzīves pārmaiņām. 

Tās, kuras prot veiksmīgi pāriet uz plānu B, prot kontrolēt savu stresu bez pašdestruktīvas uzvedības - bez pārēšanās vai sevis mērdēšanas badā, bez alkohola vai pārmērīgas iepirkšanās tieksmes.    

Pret stresu noturīga sieviete:

Ieplāno grūtības un nebaidies no tām. Nezaudē drosmi, ja šad un tad gadās „paslīdēt”.

Rūpējas par sevi. Kamēr tu neiemācīsies rūpēties par sevi un izturēties pret sevi tā kā tu rūpējies par citiem, tu nekad nespēsi iegūt tādu ķermeni kādu tu vēlies.

Nav perfekcioniste – stresa noturība nozīmē prāta elasticitāti; starp melns un balts ir pelēkā zona. Pretlīdzeklis perfekcionismam ir pelēkā zona.

Dzīve nav visu vai neko – kad gadās kāds neparedzēts stress, kurš tev neļauj turpināt tavu veselīgā dzīvesveida rutīnu, atzīsti to, pārgrupējies jaunajai situācijai un turpini labos un pozitīvos paradumus. (kā to paveikt mācamies kursā "Kā Neapēst Stresu")

Dzīvošana pelēkajā zonā atļaus tev sasniegt stresa noturību un līdz ar to brīvību – tu būsi situācijas saimniece, nevis stress vai kādi ārēji apstākļi – tu izvēlēsies kā dzīvosi un ko ēdīsi.

Pārstāj domāt un gatavoties – rīkojas. Sievietes ir patiesi pārņemtas ar dažādu veselīgam dzīvesveidam, pašmotivācijai un pašizglītībai veltītu rakstu un blogu lasīšanu – jautājums ir, cik no šīm zināšanam tiek izmantotas.

Sievietes lasa, bet nedara; sievietes ir domātājas...gara pārdomāšana noved pie nedarīšanas; domāšanai jābūt sabalansētai, un šo balansu rada rīcība. Domāšana par kūciņas aizstāšanu ar ābolu, bet nedarīšana, domāšana par pastaigu, bet tās neveikšana, nemazinās ne tavu stresu, ne svaru.

Motivācijas izveidošana un saglabāšana ir smags jautājums sievietēm, to es redzu pēc savām klientēm.

Dzīve ir nebeidzamu pārgrupēšanos virkne.

Kad tev gadās ieslīdēt vecajos stresa apēšanas paradumos ir svarīgi ir sevi nešaustīt; tas nav pasaules gals, paklupšana nav fatāls zaudējums un visu labo nodomu beigas, tā ir tikai jauna nepieciešamība pārgrupēties un iet tālāk, bez pašdetruktīvas uzvedības un attieksmes.  

Vienatnē, it īpaši atrodoties neparedzēta stresa situācijā ir grūti pārgrupēties un atgriezties uz labi iesāktā veselīgā dzīvesveida ceļa, ja gadās kāds neparedzēts stress.

Ja jūti, ka vienatnē nespēj tikt galā ar stresu un stresa izraisīto lieko svaru, esi laipni gaidīta apzinātas ēšanas kursā.


No comments: