Meklē vārdu vai frāzi:

Kur ir Tavs FOKUSS?

No Ineses Milleres raksta žurnāla UNA decembra numurā


“Kur ir tavs fokuss?” – tā ir mana pēdējo gadu mantra. Man nekad nav bijušas problēmas paveikt darbu laikā. Viss mainījās brīdī, kad no darba ņēmējas kļuvu par bosu, padoto un karsējmeiteni vienā personā. Strādājot sev, spēja koncentrēties ir izšķiroša. 

Vēl pavisam nesen nespēju strādāt pie viena uzdevuma bez nepieciešamības vienlaikus ātri pārskatīt e-pastu, kādu no iemīļotajām interneta lapām vai došanās uz virtuvi, lai sameklētu ko ēdamu. 

Tagad, ja vēlos, varu likvidēt traucēkļus (aizvērt internetu un savlaicīgi apbruņoties ar ūdens pudeli) un pievērsties viena darba veikšanai. Tas maina visu: es “pazaudēju” sevi šajā uzdevumā, un darbs kļūst par meditatīvu, pārveidojošu pieredzi, kurā dzimst rezultāts (piemēram šis raksts). 

Mana laimes izjūta pieaug, stresa līmenis samazinās, darba produktivitāte uzlabojas. Strādājot ar klientēm, esmu ievērojusi, ka grūtības koncentrēties vienlaikus vienam uzdevumam nav tikai mans izaicinājums. Tādēļ gribu dalīties pieredzē par dažiem pārbaudītiem fokusa noturēšanas paņēmieniem. Ievies tos arī savā dzīvē un uzraksti, kā tev tas izdevās!

Kāpēc nepieciešams fokuss?

Mana personīgā pieredze rāda, ka spēja koncentrēties ļauj:
  • strādāt tā, kā varbūt neesam spējušas gadiem;
  • palēnināt ritmu un atrast prāta mieru;
  • vienkāršot un paveikt to, kas ir vissvarīgākais.
To darot, tu pārveido savas attiecības ar pasauli. Koncentrējoties uz vienu lietu, iespējams, veicot nelielas izmaiņas, ejot maza bērna solīšiem, uzņemoties vienlaikus vienu projektu un izmantojot fokusa spēku, es spēju paveikt daudz vairāk. 

Par konkrētajiem fokusa rituāliem lasi decembra žurnālā UNA.


 

No comments: