Meklē vārdu vai frāzi:

Kā tikt galā ar Vientulību?


Vientulība ir biedējoša. Daudzām sievietēm, īpaši vecumā pēc 40. Bērni jau lieli, tie aiziet savā dzīvē. Vīrs?...daudzām arī vīrs pēc daudzu gadu kopdzīves nolemj mesties jaunos piedzīvojumos un noskata sev jaunāku.

Ko darīt? Vai ļauties skumjām, un pavadīt dienas raudot spilvenā un bēdās par vientulību?

Nēee!!! Kāpēc nemainīt domas un skatu punktu un nebaudīt...vienatni.

Vienatne var tikt pārprasta, kā kādu ārēju iemeslu izraisīta piespiedu vientulība vai izolācija. 

Vienatne tās patiesajā nozīmē nav izolētība; tā ir īslaicīgi izveidots prāta stāvoklis, ar mērķi izolēties no visām ikdienas problēmām, rūpēm un haosa. 

Vienatne ir brīdis, kurā esam mēs pašas; tā ir iespēja apklusināt apkārtējo pasauli un mums sadzirdēt sevi; tā palīdz apzināties mūsu faktiskās vajadzības un mērķus dzīvē, kas parasti nav saskatāmi mūsu ikdienas aizņemtībā un dzīves troksnī.

Vienatne ir relaksācijas laiks, kurā samazinās stresa izraisītā negatīvā ietekme un iestājas prāta miers un līdzsvars.

Vienatnes laika ieguvumi:

1. Uzlabojas smadzeņu darbība

Pastāvīga atrašanās stresā nedod smadzenēm iespēju atpūsties un atjaunoties. Atrašanās vienatnē bez traucējošiem faktoriem dod iespēju atbrīvot prātu, fokusēties, un domāt daudz skaidrāk. Tā ir iespēja vienlaicīgi atjaunot tavu prātu un ķermeni...tādējādi aizkavējot priekšlaicīgu novecošanu.

2. Vienatne dod iespēju atklāt sevi un sadzirdēt savu balsi. 

Vai mums patīk to atzīt vai ne, bet apkārtējā vide mūs pastāvīgi ietekmē. Mūsu draugi, kolēģi, ģimenes locekļi un plašsaziņas līdzekļi - visi tieši vai netieši formē mūsu dzīves virzību, gan labu un sliktu. 

Pavadot laiku vienatnē, prom no ārējās ietekmes, mēs spējam neietekmējoties no citiem pārvērtēt savas dzīves virzienu. Mēs varam novērtēt savus nodomus un atklāt, vai mūsu izvēles un lēmumi patiesi nāk no mūsu sirds, vai no kāda ārējā avota. 

3. Vienatnes laiks dod mums iespēju domāt dziļāk. 

Ikdienas pienākumiem un saistībām tavā veicamo uzdevumu sarakstā, šķiet, nekad nav gala. Šī pastāvīgā kustība neļauj apstāties un iesaistīties dziļās pārdomās, kas aizkavē jaunradi un mazina produktivitāti. 

Pētījumi rāda, ka mūsu garīgā dzīve ir optimālas garīgās, fiziskās un emocionālās veselības pamatā. Tāpat – kā iespējams dziļi sazināties ar Dievu, ja tu nekad neesi vienatnē un klusumā?

4. Vienatne palīdz daudz efektīvāk risināt problēmas. 

Ir grūti koncentrēties un rast efektīvus problēmu risinājumus, kad mūsu uzmanību pastāvīgi novērš ienākošā informācija, neatkarīgi no tā, vai šī informācija ir elektroniska vai humāna.

5. Vienatne var uzlabot tavu attiecību ar citiem cilvēkiem kvalitāti. 

Laika pavadīšana vienatnē palīdz iegūt labāku izpratni par to, kas tu esi un ko tu vēlies no dzīves; palielinās iespēja izdarīt labāku izvēli par cilvēkiem, kurus tu vēlies savā tuvumā, un atzinīgi novērtēt esošās pozitīvās attiecības

6. Labāka veselība. 

Jā, vienatnes laikam ir arī medicīniski iemesli. Nemitīga ārēja un iekšēja stimulācija, citiem vārdiem – stress, uztur ķermeni nemitīgas stresa reakcijas, cīņas vai bēgšanas stāvoklī. Simpātiskās nervu sistēmas kairinājums un stresa hormoni palielina asinsspiedienu un sirds ritmu, nomāc imūno sistēmu un var radīt tādas problēmas kā stīvs kakls un pleci, gremošanas traucējumi, migrēna, trauksme un depresija. Grūta menopauze un liekais svars

Laiks, kas pavadīts vienatnē, lai "smaržotu rozes", aktivizē parasimpātisko nervu sistēmu un relaksācijas reakciju, ļaujot ķermenim atgriezties homeostāzes un līdzsvara stāvoklī un pašam sevi dziedināt.

Tā ir lieliska iespēja pagarināt jaunību....justies brīnišķīgi un seksīgi jebkurā vecumā.

Atceries, tev vienmēr ir divas iespējas - tu vari izvēlēties turpināt ļaut vientulības stresam sagraut tavu privāto, profesionālo dzīvi un tavu veselību, vai arī tu vari paskatīties uz šo vienreizējo iespēju no citas puses.

Jeeeeh....un tagad miesīgi un garīgi atjaunota tu vari mesties jaunos piedzīvojumos!!!!  

Tev viss vēl tikai priekšā. Tagadējies 40 ir jaunie 20..un tu par to vēl šaubījies???

Esmu sagatavojusi mini e-kurss "Attiecības. Kursā tu atradīsi:

  • Padomus ilgtermiņa attiecību veidošanai, neprecētajām – partnera atrašanai, pāriem – kā saglabāt mīlestību.
  • Paktiskus vingrinājumus kas tev palīdzēs novērtēt tavas pašreizējās attiecības, tavu ideālo partneri, ideālo draugu vai draudzeni.
  • Novērtēsi, kā atšķiras tavas pašreizējās attiecības no ideālajām.
  • Radīsi savu ideālo attiecību modeli un izveidosi programmu, kā tās izveidot.
  • Atpazīsi, kādi ierobežojošie uzskati stāv tavā ideālu attiecību izveidošanas ceļā un spēsi tos izmanīt.  

No comments: