Meklē vārdu vai frāzi:

Kā saglabāt veselīgu svaru vecumā pēc 40.Vai tu esi ievērojusi, ka brīdī kad tu pārlēci 40 gadu atzīmei, tavs viduklis sāka kļūt pilnīgāks, parādījās liekais svars uz vēdera un notievēšana ir kļuvusi bezgala grūta?

Ja tu man saki – Inese, es nesaprotu, kas ar mani notiek, es tev saku  – „Tu neesi viena.” Tā nenotiek tikai ar tevi: neskaitāmas sievietes vecumā pēc 40 piedzīvo svara pieaugumu, un liekie kilogrami uzkrājas noteiktā vietā -- priekša un centrāli -  tieši uz mūsu vēdera

To sauc par toksisko svaru jeb „stresa taukiem”

Sievietei vecums pēc 40 tas nozīmē menopauzi un menopauze nozīmē pārmaiņas. Garastāvoklis, libido, ķermeņa kompozīcija, āda, reproduktīvā sistēma - viss ir pārejas periodā. Viss mainās, lai sagatavotu tevi nākamajiem brīnišķīgiem 40 tavas dzīves gadiem.

Tavs metabolisms palēninās, hormoni „lēkā” un stress pieaug, kā rezultātā tu ēd vairāk un neveselīgu uzturu. Tas viss neglābjami noved pie tauku riepas uz vēdera no kuras nav viegli atbrīvoties.

Tomēr hormonālās izmaiņas un vielmaiņas palēnināšanās ir vainojami tikai pie 1- 2,5 kg liekā svara, pārējais ir nepareiza dzīvesveida izvēles un stresa sekas.  

Kā tu vari būt viena no tām pusmūža sievietēm, kuras nepieņemas svarā?


Tev ir jāievēro 3 pamatprincipi:  

prāts, mute un muskuļi

Tev ir jāizmanto prāts, lai kontrolētu stresu. Ja, kur vien tu esi un, lai ko tu darītu,  viss tev izraisa stresu – tev ir problēma. Tava atbilde ilgtermiņa stresam var būt pašiznīcinoša uzvedība, tāda kā neveselīga ēšana un nepietiekošas fiziskās aktivitātes. Lai tā nenotiktu, tev ir jāzina savi stresu izraisošie cēloņi, jāapgūst efektīvas stresa menedžmenta metodes, un jāattīsta stresa noturība.  

Otrs mute - Pārskati savus ēšanas paradumus – kvalitātes, kvantitātes un ēšanas biežuma terminos. Vecumā pēc 40 jautājums vairs nav tikai KO tu ēd, bet arī KĀPĒC, KAD un KĀ tu ēd ir vitāli svarīgi. Tev ir no jauna jāmācās ēst instinktīvi. Tikai tā tu spēsi zaudēt svaru bez diētām, bez vainas apziņas, un ēst neko sev neliedzot. Tas tev palīdzēs arī veiksmīgi „izdzīvot” visbīstamākās stresa ēšanas stundas tās pēcpusdienas un vakara stundas, kad ir vislielākās iespējas iekrist stresa izraisītas ēšanas lamatās.

Tev ir jāapgūst izgaršošanas un izbaudīšanas māksla, ienesot savā ēšanā apzinātību – tas ļaus tev baudīt tavus iemīļotākos ēdienus bez bažām, tā vietā, lai tos vienkārši izklaidīgi stumtu mutē un norītu.  

Muskuļi – tev ir jānodarbojas ar vecumam piemērotām fiziskām aktivitātēm. 

Par laimi, centieni būt slaidai un līdzsvarotai vecumā pēc 40 nav zaudēta kauja. Tu vari tos spītīgos kilogramus – stresa taukus, dabūt nost, un atgūt savu veselību un un slaidu figūru, ja tu pakāpeniski, bet proaktīvi veic izmaiņas savā domāšanas veidā, dzīvesveidā un ēšanas paradumos. 

Lai cīnītos ar lieko svaru pēc 40 vairs nepietiek ar diētu un fiziskām aktivitātēm vien, problēmai ir jāpieiet holistiski – adresējot gan prāta, ķermeņa, sirds un gara komponenti.

Runājot par svara kontroli pusmūžā tu nekad nebūsi nonākusi gala mērķī. Svara, tāpat kā stresa, kontrole ir ceļojums visa mūža garumā. Lai ceļojums būtu izdevies tev ir nepieciešama laba karte un zinoši pavadoņi.   

Mans kā kouča uzdevums ir tevi prasmīgi pavadīt un dot tev nepieciešamās zināšanas un instrumentus, kas tev palīdzēs izdarīt nepieciešamās izvēles, lai  tu sava mūža otrajā pusē būtu slaida, līdzsvarota un, jā un kāpēc gan ne – seksīga.

Tagadējie 40 taču ir jaunie 20, vai ne ;) 
_______________

Esi gatava veidot veselīgas ēšanas un dzīvesveida paradumus, no jauna mācīties ēst instinktīvi, lai saglabātu veselīgu svaru neatkarīgi no vecuma? Spied šeit un sāc tūlīt. 


No comments: