Meklē vārdu vai frāzi:

Kā motivēt sevi pāmaiņām | Pašmotivācija sapņu un mērķu sasniegšanaiKā motivēt sevi pārvērst savu aizraušanos par ienākumu avotu?

Pirmais solis ir vispār atrast savu aizraušanos, savu kaislību, sapņu nodarbošanos.

Bet kad tu to esi atradusi te ir daži ieteikumi, kā faktiski dzīvot savu aizraušanos un motivēt sevi:

Vēl nepamet savu darbu. Ja tu atrodi savu aicinājumu, savu kaislību, neraksti atlūgumu uzreiz. Kamēr tu pēti visas iespējas, ir labāk palikt savā pašreizējā darbā. 

Ja tu vari realizēt savu kaislību kā blakus darbu un papildināt ienākumus pāris mēnešus vai gadu, tas ir pat labāk. Tas dos tev iespēju izveidot nelielus ietaupījumus (un ja tu gatavojies uzsākt savu biznesu, tev būs nepieciešamas naudas rezerves), vienlaikus praktizējot nepieciešamās prasmes.

Izpēti. Kas vēl dara tavu sapņu darbu? Kāda ir viņu pieredze? Kā viņi ieguva šo darbu? Kādas ir prasības? Izpēti informāciju internetā, apjautājies paziņām. Jo vairāk informācijas tev ir, jo labāk.

Kādi ir tavi šķēršļi? Kas tev ir jādara, lai tur nokļūtu? Vai tev ir nepieciešamā izglītība? Vai tev jāpazīst pareizie cilvēki? Vai tev ir nepieciešams aizpildīt pieteikumu veidlapas? Vai tev ir nepieciešams apgūt dažas jaunas prasmes?

Izveido plānu. Izstrādā dažus risinājumus tavu šķēršļi pārvarēšanai. Ja tev ir nepieciešama papildus izglītība vai prasmes, tu nevarēsi izpildīt šo plānu vienas dienas laikā, bet, ja neplānosi tagad, tu vari nekad tur nenokļūt. Izplāno ceļu uz saviem panākumiem. ( Lasi: 10 soļi stratēģiskai mērķu izvirzišanai)

Rīkojies. Negaidi, kamēr iespēja iesitīs tev pa pieri. Ej un satver šo iespēju. Realizē savu plānu – izdari vismaz vienu lietu šodien un katru dienu līdz brīdim, kad tu tur nokļūsti. Tev var šķist, ka tas nekad nenotiks, bet, ja tu tiešām rīkosies, kādu dienu tu sasniegsi savus sapņus. 

Praktizē, praktizē un vēlreiz praktizē. Neuzsāc neko amatieru prasmju līmenī. Ja tu vēlies pelnīt naudu — būt profesionāle — tev ir nepieciešamas profesionālās iemaņas. Vingrinies stundām ilgi. Ja tas ir kaut kas tev patīk, praksei būtu jābūt kaut kam, ko tu vēlies darīt.

Esi neatlaidīga. Nepadodies, ja esi noraidīta vairākas reizes (vai pat daudz reižu). Turpini klauvēt pie durvīm. Turpini telefona zvanus, ja nepieciešams. Turpini iesniegt savu CV. Turpini norunāt tikšanās. Nekad nepārtrauc un neapstājies. Cilvēks, kas nepadodas, gūs uzvaru pār tiem, kuri pamet.

Ko darīt tagad:

Uzzini kā motivēt sevi izveidojot vienkāršu paradumu sistēmu, kas palīdzēs tev kļūt organizētākai, efektīvi plānot laiku, strādāt ražīgāk, reāli izpildot to, kas ierakstīts tavā darāmo darbu sarakstā bez traucējošiem faktoriem un bez stresa.

"Paldies Inesīt, vakar sāku e-kursu, super....un atkal... īsi, kodolīgi, viegli saprotami...Un interesanti tas, ka lasot un pielietojot kursa konceptus sapratu, ka rutīnas strādā vienkārši perfekti... patiesībā sapratu, ka mans darbs, kurš patiešām man ļoti patīk (jau 3 gads) ir pārvērties par rutīnu... un pat tagad liekas savādi, ka darbu vairāk, bet brīvā laika arī ir vairāk... tas tikai nozīmē to, ka darbu veicot rutīnā, Tu to nejūti...Labs kurss, sāku strādāt pie sava atlikušā laika...", Ilze Sūna, Šveicē

Uzzini vairāk par e-kursu
"Vienkārša Produktivitātes Sistēma: kā plānot laiku un paveikt darbu bez stresa"