Meklē vārdu vai frāzi:

Fiziskie vingrinājumi sievietes veselībai un stresa pārvarēšanai.Fiziskās aktivitātes ir būtiska veselīga un aktīva dzīvesveida sastāvdaļa. Un būtiska sievietes veselības, optimāla svara un arī ikdienas stresa pārvadīšanas sastāvdaļa. Sievietes to labi zina, bet ...

Daudzām sievietēm vārds "sportošana" atsauc atmiņā ne vienmēr priecīgās fizkultūras stundas skolas sporta laukumā vai zālē. 

Varbūt arī nepatīkamas atmiņas par fiziskiem vingrinājumiem ārā saltā, aukstā rītā vai tveicīgā vasaras pēcpusdienā.  

Un tomēr mēs dzīvojam stressainā laikā, kad sportošana daudziem, tajā skaitā mums, sievietēm pusmūžā ir kļuvusi par būtisku dzīves sastāvdaļu.

Pirms tu neatlaidīgi turpini apgalvot, ka tev nav laika un, protams, nav arī nekādas vēlēšanās nodarboties ar jebkādiem fiziskiem vingrinājumiem stresa pārvarēšanai, lūdzu, tomēr mirkli padomā.

Ja tava dzīve ir ļoti saspringta un tu jūti, ka ikdienā esi pakļauta stresam, fiziskie vingrinājumi patiešām var būt dzīvības glābēji.

Fiziskā veselība ir labs aizsargs pret stresu un ar stresu saistītām slimībām, un vislabākais veids, kā sasniegt labu fizisko veselību, ir regulāras fiziskās nodarbības. 

Padari fizisko vingrinājumu izpildi par savas dzīves daļu. Tas nostiprinās tavu sirdi, uzlabos elpošanas kvalitāti, kā arī asinsriti un palīdzēs tev pēc stresainas dienas justies daudz labāk. 

Ir kāda ļoti svarīga lieta, ko būtu vēlams ievērot. 

Ja tavs darbs saistīts ar konkurenci, nav ieteicams brīvajā laikā nodarboties ar sporta veidu, kas ir saistīts ar konkurenci. Jo, rezultāts būs nevis samazināts stress, bet gluži otrādi - vienas konkurences formas nomaiņa ar citu, tikpat stresu veicinošu.

Tā vietā izvēlies tādu sporta veidu, kas ir relaksējošs un bez konkurences, lai neizraisītu papildus satraukumu. Te labi derēs saudzīga joga, vai vienkārši stiepšanās vingrinājumi. 

Labākais vingrinājumu veids fiziskās formas uzturēšanai ir tāds, kuru tu veic regulāri. Uzlabojoties tavam fiziskajam veselības stāvoklim, tu, bez šaubām, daudz labāk varēsi uzveikt jebkura veida spriedzi - fizisku, garīgu vai emocionālu.

Tāpat kā tavs garīgais stāvoklis var izraisīt fizisku spriedzi, tāpat arī muskuļu sasprindzinājums var ietekmēt garīgo un emocionālo stāvokli. Tā kā ikvienam no mums laiku pa laikam nākas sastapties ar negaidītu un nevajadzīgu ārējo spiedienu, ja esam fiziski veseli, mēs vismaz varam mēģināt mazināt jebkuru iespējamo kaitīgo šī spiediena ietekmi.

Fiziskā veselība ievērojami palielinās tavu stresa noturību: tu labāk varēsi pieņemt lēmumus, uzlabosies tavas darba spējas, spēja koncentrēties un fokusēties. 

Ir izpētīts, ka fiziski vingrinājumi, kas cilvēkam patīk, mazina depresiju un uztraukumu, kā arī palielina pašapziņu. Tāpēc vingrinājumiem jābūt tādiem, kas tavi iepriecina, nevis tādiem, kuru veikšana tev sagādā mokas un nepatiku.  

Atrod to fiziskās aktivitātes veidu, kas vislabāk atbilst tev un tavam dzīvesveidam. Taču kad uzsāc, maksimālā labuma gūšanai, dari to regulāri

Regularitāte, kaut tikai pa 15 minūtēm dienā ir būtiska, lai pārspīlējot nenodarītu sev pāri. Nav nozīmes sešas dienas nedēļā nedarīt neko un tad reizi nedēļā doties divu stundu skrējienā. Tādējādi tu sev izdarīs vairāk ļauna nekā laba. Intensīvas fiziskās aktivitātes periodi, kam seko laiks, kas vispār nekas netiek darīts, var kaitēt muskuļiem un saitēm. 

Ja tu kādu laiku neesi nodarbojies ar regulāriem fiziskiem vingrinājumiem, ļoti svarīgi ir sākt tos pakāpeniski. Izpildi vingrinājumus nesteidzoties, mierīgi un nepārspīlējot. 

Es savām klientēm iesaku pamēģināt jogu, kalanētiku, stiepšanos un pilates, kas visi ir brīnišķīgi gan fiziskai formai, gan prātam un garam. 

Kāds būs tavs pirmais solis pretim veselīgākam dzīvesveidam?