Meklē vārdu vai frāzi:

Fiziskās aktivitātes rudens depresijas atvairīšanai.
Cik bieži pat tās no jums, kas regulāri sporto siltajos gada mēnešos, tumšajā gadalaikā pamet novārtā fiziskās aktivitātes?

Tā ir nopietna kļūda. Fiziksko aktivitāšu turpināšana vēlā rudenī un ziemā ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai atvairītu rudens depresiju un mazinātu ar to saistīto stresu.

Aukstajos gada mēnešos turpini būt fiziski aktīva, bet izvēlies sporta aktivitātes, kas nevairo ikdienas stresu un, kas neprasa pārāk lielu koncentrāciju un neiztukšo tavus jau tā ierobežotos enerģijas krājumus.

Izvēlies sev vistīkamāko nodarbi un neuzspied sev darbošanos trenažieru zālē vai aerobiku, ja tev labāk patīk joga, kalanētika vai pilates. 

Pārspīlējot un izvēloties kaut ko, tikai tāpēc, ka tā vajag, tu vari zaudēt to pašu mazumiņu dzīvesprieka un spēka, kas vēl atlicis.

Pat pavisam neliela pastaiga ap māju vai pa tuvāko parku, ir fiziska aktivitāte, kura tev dos vairāk pozitīva nekā nekā nedarīšana.

Pētījumi liecina, ka stundu gara ikdienas pastaiga, dienas vidū, varētu būt tikpat efektīva cīņā ar ziemas melanholiju kā gaismas terapija. Papildus, tu ne tikai atvadīsies no kāda lieka kilograma, bet fiziskie vingrinājumi metabolizēs tavus stresa hormonus un vairos “laimes hormonus” – endorfīnus, kas tumšajos mēnešos ir pastiprināti nepieciešami. 

Laiks rotaļām svaigā gaisā.

Daudzas no mums jau sen ir aizmirsušas, ko tas nozīmē. Tas gluži vienkārši ir laiks, kurā mēs priecājamies par sevi. Kad tu pēdējo reizi rikšoji pa čabošajām lapām vai laidies no kalna ar ragaviņām kopā ar saviem bērniem vai mazbērniem, smējies un draiskojies? Kad dodies laukā nopietno sevi atstāj mājas. 

Kā spert soli pretim veselīgākam dzīvesveidam? 


Pieci Tibetieši - aujaunojošu vingrojumu kompless
Kalanētika - ideāli vingrojumi sievietēm 40+
Pamēģini 10 apzinātības kustības.