Meklē vārdu vai frāzi:

Kāpēc dodies atvaļinājumā rudenī?


Dodies atvaļinājums rudenī, pagarini savu vasaru un atvairi sezonālo depresiju!  

Ja tu visu vasaru esi ir cītīgi strādājusi, bet nu vari atļauties izmantot savu ikgadējo atvaļinājumu, tad skaidrs ir viens – nav labāka veida kā uzlabot un atgriezt savu pozitīvo un vasarīgo garastāvokli, kā dodoties uz turieni, kur vasara vēl arvien nav beigusies.

Saules gaisma var uzlabot tavu garastāvokli, atvairīt sezonālo depresiju, palīdzēt kvalitatīvam miegam un pat uzlabot tavu seksuālo dzīvi. 

Saule, ne tikai sniedz tavai ādai veselīgu mirdzumu, tā arī nodrošina tavu organismu ar barības vielām, kam ir  pozitīva ietekme uz daudzām tava ķermeņa un prāta funkcijām. Mērena sauļošanās var palielināt D vitamīna līmeni, samazināt stresu un vairot vispārējo labsajūtu. Protams, neaizmirsti lietot labu saules aizsargkrēmu!

Veiksmīgs atvaļinājums atjauno mūsu prātu un ķermeni atpakaļ līdzsvarā. Tā labvēlīgo ietekmi mēs izjūtam vēl ilgi pēc tam. 

Tomēr atzīsties, cik daudzus atvaļinājumus tu atceries?

Tā patiesi, detaļās, ar garšām, smaržām un krāsām? Vai tavs prāts bija klāt attiecīgā momentā, vai tas iespējams bija kaut kur citur – pagātnes problēmās un nepadarītajos darbos vai nākotnē, jaunos projektos un pēcatvaļinājuma pārpilnajā e-pasta iesūtnē? Jebkur, tikai ne attiecīgajā brīdī?

Ja tu nespēj ienest atvaļinājumā apzinātību (mindfulness), tad tev iespējams vispār nav vērts tajā doties. Tas var būt pazaudēts laiks un nauda.

Labā ziņa - lai atvaļinājums būtu izdevies nav nepieciešamas lielas finansu investīcijas.  Neatkarīgi no tā uz kurieni tu dosies, tev ir pilnīgi viss kas tev ir vajadzīgs, lai atvaļinājums būtu izdevies.

Jo būtiskākā lieta tavā atvaļinājuma rokas bagāžā ir tavs domāšanas veids, tavs prāta stāvoklis ko tu ņem sev līdz. Apzinātība katru pat vismazāko nieku spēj pārvērst jaunā un interesantā atklājumā.

Sliktā ziņa – apzinātības spēja ir jātrenē. Manuprāt, atvaļinājums ir brīnīšķigs laiks, lai to sāktu darīt. Tavi ieguvumi būs neskatāmi.

Kā ienest atvaļinājumā apzinātību 

Apzinātība ir mērķtiecīga uzmanības pievēršana visam, kas notiek mūsu ķermenī, prātā, jūtās, un arī ārpus mums, bet ar pieņemošu un laipnu attieksmi. Jēdziens apzinātība raksturo nevis pašu apzināšanās procesu, bet gan stāvokli, kurā cilvēks atrodas. 

Uz apzinātību balstīta stresa samazināšana (Mindfulness Based Stress Ruduction programmu 1979.gadā izstrādāja Dr. J. Kabat-Zinn Masačūsetas Universitātes Klīnikā) ir ārkārtīgi efektīva stresa vadības metode. 

Viss, kas tev ir jādara ir jāsāk pievērst uzmanība tavām domām, sajūtām, emocijām, kā arī tam, kas notiek ārpus tevis, neko nevērtējot un necenšoties mainīt, tikai jāpievērš uzmanība. Jau šis apzināšanās fakts vien samazinās tavu stresu. 

Tu, iespējams tāpat kā es, visu dzīvi skrien lielā ātrumā, cenšoties paveikt iespējami daudz iespējami īsākā laikā.

Esmu pārbaudījusi praksē, ka vienīgā iespēja kā no šī neapzinātības, stresa un haosa režīma pārslēgties apzinātības režīmā ir palēnināt dzīves tempu un piebremzēt, sākt būt šeit pašreizējā brīdī. Būt nevis darīt. Atvaļinājums mums šo vienreizēju iespēju dod.

Vai šobrīd lasot tavs prāts ir šeit, vai arī tas ir kaut kur citur

Apzinātības atvaļinājums sākas ar tavas dzīves ātruma samazināšanu. Neizturies pret atvaļinājumu kā pret kārtējo darbu. Mums visām ir veicamo darbu saraksts, un, ja mēs to nespējam paveikt, mēs jūtamies nožēlojami. Kad dodies atvaļinājumā atstāj šo ‘ražošanas’ kritēriju mājās. Veic visas darbības apzināti palēninātā tempā, tev nekas nav jāsasniedz. Tev taču galu galā ir atvaļinājums.

Visviens ko tu atvaļinājumā dari esi klātesoša un apzinies to. Runa ir vairāk par tavu koncentrāciju, nekā par jebko citu. Apzinātība ir pretēja daudzu uzdevumu vienlaicīgai veikšanai. Tava uzmanība ir vērsta uz to, ko tu pašreiz reāli dari: redzi, sarunājies, dzirdi, izbaudi, izgaršo.Tas nozīmē būt klātesošai (ne tikai ar ķermeni, bet arī ar apziņu) sev, taviem ceļojuma biedriem, un apkārtnei.

Atvaļinājums palēnina mūsu laika uztveri, atbrīvojot mūs no sajūtas, ka notikumi gāžas mums virsū nekontrolējamā gaismas ātrumā. Tīša apzinātības ienešana atvaļinājumā var palīdzēt mums paskatīties uz notikumiem un laiku citādi. Arī atgriežoties atpakaļ darbā. 

Esi atvērta pārsteigumiem jau savlaicīgi. Ģenerāļi zina, ka saskarē ar ienaidnieku neviens kaujas plāns nepaliek nemainīgs.Tāpat neviens atvaļinājums nerisinās tieši tā, kā plānots. Neuztraucies par izmaiņām un problēmām. Saglabā savu humoru sajūtu un centies skatīties uz neparedzētiem notikumiem, kā uz iespējām, nevis šķēršļiem.

Lai tev fantastisks atvaļinājums! Izbaudi to, uzlādē savas "saules baterijas" un, ja ir luste, dalies ar mani savos iespaidos! :)