Meklē vārdu vai frāzi:

Kā veidot veselīga dzīvesveida paradumus bez Stresa.


Tu esi apņēmusies veidot jaunus veselīga dzīvesveida paradumus. Super!!!


Tiesa, jaunu paradumu veidošana per se var izraisīt nevajadzīgu stresu un spriedzi. Bet nestreso! 

“Zelta likums” – sāc pamazām, maziem solīšiem, un tas nebūs grūti. Nemēģini mainīt visu uzreiz. Tas ir pavisam viegli, ja vien tu esi pacietīga, un, …ja tu vienkārši sper pirmo soli un sāc.

Pārbaudīts veids, kā mainīt ieradumus:

Vienlaikus maini tikai vienu ieradumu. Nav svarīgi, kuru ieradumu tu izvēlies. Vienkārši izvēlies vienu. Tev vari gribēties strādāt pie vairāk kā viena, bet nedari to.

Izveido tādus pozitīvus veselīga dzīvesveida ieradumus, kas tev patīk

Patiesi, ja jaunās dzīvestila pārmaiņas tev radīs prieku, tad paradumu maiņa būs viegla. 

Aizstāj, piemēram, emocionālo ēšanu ar pozitīvu ieradumu, kas ne tikai apmierina tās vajadzības, ko šobrīd izpilda aizpilda ēdiens (stresa samazināšana, sevis mierināsana, garlaicības novēršana), bet rada tev apmierinājumu un prieku. 

Tu varētu tā vietā, lai pēcpusdienā sniegtos pēc našķiem, iziet pastaigāties, vai ja nu tomēr izvēlies ēst - neveselīgos saldumus aizstāt ar veselīgām uzkodām, piemēram, augļiem, gabaiņu siera, jogurtu vai saujiņu riekstu.

Sāc ar tik maz, cik iespējams. 

Tikai 5 minūtes pirmajā nedēļā un centies tās ievērot, cik vien iespējams. Pēc tam 10 minūtes. Nelielas izmaiņas ir neapšaubāmi visefektīvākais veids, kādu es personīgi izmantoju, lai mainītu savus ieradumus. Lēni izdarītas izmaiņas saglabājas ilgi.

Ikreiz, kad roka sniedzas pēc ēdiena, ja tu neesi izsalkusi, tu varētu aizstāt stresa apēšanu ar uzmanības novēršanu, piemēram, parisināt krustvārdu mīklas 5 minūtes. 

Dalies tajā, ko esi nolēmusi darīt ar draudzenēm

Atrod partneri vai domu biedru grupu, kas arī vēlas mainīt ieradums. Tas palīdzēs nenovirzīties no nospraustā ceļa. Zinot, cik viegli ir pazaudēt motivāciju ar stresu pilnajā ikdienā, manām kursa meitenēm ir pieejami dažādi motivācijas nepazaudēšanas instrumenti

Veselīgs dzīvesveids nav neiespējams vai īpaši grūts. Tas ir tikai lēnāk iegūstams, nekā lielākai daļai no mums gribētos. 


Ja ikdienas dzīves steiga un spriedze tev neļauj sasniegt un saglabāt tādus veselīgas dzīvošanas paradumus, kādus tu vēlies esi laipni gaidīta kursā. Uzzini vairāk šeit.