Meklē vārdu vai frāzi:

Kā pārvarēt bailes 'Es neesmu pietiekami laba'


foto no http://images.google.com
Vai tu kādreiz esi saskārusies ar bailēm, ka tu neesi pietiekami laba? Vai tev ir šīs bailes? Ka tu neesi pietiekoši laba? Man ir, visu mūžu. Un arī šobrīd.

Taču patiesība ir tāda: baidīties tas ir dabiski. Ļaut bailēm vairot tavu stresu, izjaukt tavas dzīves balansu, samazināt dzīves kvalitāti un aizšķērsot ceļu uz taviem sapņiem ir traģiski.   

Bailēm, ka es neesmu pietiekoši laba ir dažāda izcelsme. Ir grūti identificēt kādu vispārēju iemeslu. Katrai no mums tas ir atšķirīgs. Tas, kas tām ir kopīgs ir fakts, ka šādas bailes ir paralizējošas

Kā uzvarēt bailes Es Neesmu Pietiekami Laba:


Iestrāda šos manis pārbaudītos principus savā dzīvē.
  
Pieņem lēmumu.

Mums kā sievietēm ir neticamas spējas nolemt, ka mēs patiesībā esam pietiekoši labas. Lai tu sasniegtu šo pietiekoši laba sajūtu, tev tai vispirms ir jātic. Ja tu izvēlies to nedarīt, tad neviens to nevar izdarīt tavā vietā. Uzraksti to un pasaki to sev. Kad tu izdari izvēli, tu kļūsti par lēmumu pieņēmēju un tu esi atpakaļ spēka un kontroles pozīcijā. ( lasi: Kādu stāstu tu sev stāsti)

Pajautā sev: kas ir sliktākā lieta, kura var notikt?  

Bieži nav tik slikti, kā tev liekas. Vai tev ir bail, ka jaunajā darbā tu nebūsi pietiekoši laba? Kas notiktu, ja tu tiešam ciestu neveiksmi? Tu atrastu citu darbu? Un dzīve turpinātos. Vai tev ir bail no atraidījuma? Un kas notiktu, ja tas notiktu? Tu iespējams kādu brīdi laizītu savas brūces, bet tu atrastu kādu sev piemērotāku, un tu turpinātu dzīvot.

Uzsver pozitīvo.   

Cik bieži tu ātri aizmirsti un neievēro kaut ko ko esi paveikusi labi? Vai tu esi lepna par savu veikumu, pieņem uzslavas no citiem un jūti, ka tu to esi pelnījusi? Tā biežums iespējams ir daudz mazāk nekā laiks, ko tu pavadi domājot par to, ko tu izdarīji nepareizi vai nepilnīgi. Vai tu labāk atzīsti kritiku un uzskati, ka tu to ir pelnījusi daudz vairāk nekā uzslavu?

Pārdefinē ‘perfekti’.  

Pārskati savus mērķus. Kas ir svarīgāks – virzīties, lai sasniegt mērķus vai perfekti paveikt starpmērķus? Kad tu noņem šo perfekcionisma smagumu, tu noņem pašradītu stresu, nemieru un bažas, kas ļauj tev labāk izmantot savas spējas un potenciālu. Pārvērtē savas gaidas: uzliec uz svaru kausiem - katrs solītis noslīpēts līdz perfektam spīdumam vai virzīšanās uz priekšu. Kas ir tas, ko tu no sevis sagaidi? Vai tas ir reāli, vai tas ir paveicams? 

Fokusējies uz savām stiprajām pusēm.

Fokusējies uz savām stiprajām pusēm (uz to ko tu dari labi, nevis uz to kā tev trūkst). Izveido sarakstu, kuru tu vari papildināt, un turēt labi redzamā vietā. Nosvini tās! Esi par tām lepna. Neplāties, bet jūties labi, un ikdienas dari visu, lai liktu tās lietā.

Pietiekami - iemācies to mīlēt. 

Ja tu vienmēr gribi to, kas ir citiem, tev nekad nebūs pietiekami.Tu vienmēr gribēsi vairāk. Tas ir cikls, kurš nekad nebeidzas, un tas nekad nevedīs pie laimes. Neatkarīgi no tā, cik daudz drēbju tu pērc, cik daudz māju tev pieder, vai, cik daudz šiku automašīnu vai kurpju tu iegādājies ... tev nekad nebūs pietiekami. Tā vietā, iemācīties saprast, ka tik, cik tev ir, jau ir pietiekami.  

Atceries, ka katra ceļš ir atšķirīgs. Vienu dienu tu vari būt kādam priekšā, bet aizmugurē citā. Vienīgā lieta, ko ir vērts apgūt ir spēt priecāties par ceļojumu, turpināt pilnveidoties un vienmēr paturēt acīs savu mērķi. 

Ja jūti, ka tev varētu noderēt transformējoša sadarbība līdzsvarotas dzīves izveidošanai, spied šeit >>>