Meklē vārdu vai frāzi:

Kur atrast laiku Vienatnei?

images/google.com

Mēs sievietes bieži pavadam tik daudz laika, rūpējoties par visiem un visu, ka bieži aizmirstam, ka arī mums ir vajadzīgs laiks vienatnei un relaksācijai. 

Līdzsvara trūkums, cenšanās būt visam priekš visiem, izņemot sevi, var novest pie ilgtermiņa stresa, izdegšanas sindroma, emocionālās ēšanas un nopietnām veselības problēmām

Kur “atrast” laiku sev?

Piedāvāju dažas idejas: 

Atvienojies

Burtiski. Katru dienu atvēli nedaudz laika, lai izslēgtu visus sazināšanās līdzekļus. Izslēdz mobilo telefonu, internetu, televizoru. Baudi vienatni un klusumu. Citādi tev nav laika apstāties, sakopot mūsu domas vai pasmaržot rozes.

Piecelies vai ierodies darbā agrāk

Mosties pusstundu vai stundu agrāk par citiem tavā mājā un izmanto šo laiku domāšanai, meditācijai, pirmās kafijas krūzes izbaudīšanai vai jebkam, kas liek tev justies laimīgai. Šī stratēģija darbojas arī tad, ja tu izvēlies ierasties darbā pirms visiem pārējiem, pirms sāk zvanīt tālruņi un iesākas parastā dienas kņada. Izmanto šo laiku, lai sakopotu domas un sagatavotos jaunajai darba dienai. 

Aizver durvis

Tu vari to izmantot gan darbā, gan mājās. Tas ir vienkārši, bet ļoti iedarbīgi. Ja darba biedri regulāri vēršas pie tevis ar jautājumiem, tādējādi traucējot tev koncentrēties un kvalitatīvi paveikt tavu darbu, pieliec pie kabineta durvīm zīmi: “Es strādāju. Lūdzu uzgaidiet, kamēr es atvēršu durvis”. Tas atļaus ne tikai tev izbaudīt kādu laiku vienatnē, bet arī ļaus kolēģiem pašiem aktīvi meklēt atbildes uz saviem jautājumiem.

Izmanto pusdienas pārtraukumu

Nepavadi savu pusdienas laiku strādājot. Netērē to, lai skrietu pa veikaliem, apmeklētu banku vai nomaksātu rēķinus. Un, ja tu regulāri ēd pusdienas ārpus darba, tas ne vienmēr ir jādara kopā ar citiem. Reizi nedēļā vai pat tikai pāris reižu mēnesī, apņemies pavadīt pusdienas pārtraukumu vienatnē ar sevi. Pastaigājies. Pasēdi saulītē. Apēd savas pusdienas, sēžot parkā uz soliņa. Vēro garāmgājējus, dziļi elpo, relaksējies, lēni izskenē savu ķermeni – atrodi stresa karstos punktus. 

Izbaudi vienatnē pavadīto neko nedarīšanas laiku. Tu atgriezīsies darba vietā ar skaidrāku prātu un enerģijas pilna.  

Ieplāno vienatni

Burtiski. Atzīmē savā plānotājā laiku sev. Tas nebūt nav sarežģīti. Bet dari to ar pildspalvu! Ikdienas steigā ir viegli aizmirst par sevi, un savām emocionālajām vajadzībām. Padomā par šo – tāpat, kā stress automātiski aktivizē stresa reakciju un simpātiskās nervu sistēmas darbību, eksistē arī automātisks mehānisms, kas ‘ieslēdz’ relaksāciju. 

To sauc par relaksācijas jeb atslābināšanās reakciju, un tās uzdevums ir izbeigt organisma darbību ārkārtas (stresa) režīmā un atgriezties pirmsstresa stāvoklī. Vienatnes laiks ir lielisks veids, kā apzināti stimulēt atslābināšanās reakciju. Pat ja tu sev vari veltīt pavisam īsu brīdi, tas ir labāk nekā nekas. 

Bet, ja nu tu esi mēģinājusi šos trikus un joprojām nevari ieplānot laiku sev? 

Kā tu atrod laiku vienatnei?