Meklē vārdu vai frāzi:

Laika plānošana | Izpildes problēmu novēršana
Runāšana neizvārīs rīsus”. Ķīniešu sakāmvārds

Laika plānošana turpina būt problēma daudzām sievietēm

Un pat, ja tev jau ir funkcionāla laika menedžmenta pamatsistēma, iespējams tu joprojām vilcinies un sastopies ar pretestību veicot uzdevumus no sava darāmo darbu saraksta.

Šeit ir idejas, kā tu vari labāk plānot laiku:

Mazi apjomi

Pasaki sev, ka pie darba tev ir jāstrādā tikai 5 minūtes. Šis mazais darba apjoms nav tik biedējošs. Kad veikts pirmais solis, turpināt ceļu ir daudz vieglāk. 

Tikai uzsāc.

Kad esi sākusi iet, turpināšana ir daudz vieglāka. Pasaki sev, ka uzsākšana ir viss, kas tev jādara. Es gribētu to salīdzināt ar manu pieeju skriešanai: tā vietā, lai raizētos par noskrienamo distanci, es saku sev, ka viss, kas man ir jādara ir jāuzvelk sporta kurpes un jāiziet pa durvīm. Pēc tam viss ir ļoti viegli. Dari to pašu ar jebkuru uzdevumu — tikai iekvēlini sevi un veic dažas pirmās darbības (piem., sāc rakstīt). Tālāk kļūt vieglāk. 

Atalgo sevi

Neļauj sev pārbaudīt e-pastu (vai izvēlies kādu citu atalgojumu; kaut ko kas tev ir jādara katru dienu) līdz brīdim, kad tu vismaz 10 minūtes (vai 15 vai 20, tam nav nozīmes) esi strādājusi pie darba uzdevuma. Iestādi taimeri. Pēc tam, kad 10 minūtes ir pagājušas, uzliec taimeri uz 5 minūtēm, un pārbaudi e-pastu. Pēc tam atkārto.

Atrodi tajā aizraujošo

Šis padoms der jebkuram no šiem punktiem. Ja kaut kas tevī izraisa patīkamu satraukumu un entuziasmu, un ir saistošs, tu nevilcināsies to darīt. Bet kā izraisīt sevī entuziasmu par veicamo uzdevumu? Mēģini tajā atrast kaut ko aizraujošu. Tas dos tev grūdienu. Ko tu varētu darīt ar šiem ieņēmumiem? Tas piesaistīs jaunus klientus, jaunas iespējas, jaunu atzinību? Ja tu veicamajā darbā nevari atrast neko aizraujošu, apsver, vai to darīt ir patiešām svarīgi. Ja tas tā nav, atrodi veidu, kā to nedarīt. Dažreiz uzdevuma nedarīšana (vai deleģēšana vai atlikšana) ir labākais risinājums.

Pārtrauc koncentrēties uz negatīviem aspektiem

Tu iespējams koncentrējies uz to, cik grūti kaut kas ir, vai arī uz visiem iespējamajiem šķēršļiem. Tā vietā mēģini meklēt pozitīvos aspektus. Koncentrējies uz to, kādu lielisku iespēju šis projekts sniedz … ir iespēja mācīties, pilnveidot savas prasmes, pelnīt vairāk naudas, strādāt pie attiecībām, gūt kādu ilgtermiņa atzinību, uzlabot tavas attīstības iespējas. 

Ja tu skaties uz iespējām, nevis uz problēmām, tu izjutīsi mazāk baiļu un vairāk vēlēsies to darīt.

Saistības ar sevi

Ja motivācija ir tava problēma, apņemies šodien vai katru dienu šonedēļ paveikt kaut ko attiecībā uz savu mērķi vai projektu. Pastāsti pat savu apņemšanos savai ģimenei un draugiem, raksti blogā vai pievienojies forumiem — tas ir liels motivētājs. Atskaitīšanās citiem par šodien paveikto vairos tavu atbildību.

Vairāk laika plānošanas padomu e-kursā:
Ja jūti, ka tev varētu noderēt radoša sadarbība laika plānošanas sitēmas izveidē, raksti man uz info@inesemillere.com un vienosimies par bezmaksas 20 minūšu iepazīšanās sarunu.  
_____________________

Saistoši raksti:

Laika menedžments Mammām - kā atrast papildus stundas un neizdegt

Laika menedžments: Gurķu Burkas Teorija

Laika plānošana: "Salami" princips - produktivitāte bez stresa