Meklē vārdu vai frāzi:

Noturīgiem veselīgiem paradumiem attīsti iekšējo kontroles lokusu.

Pētījumi parāda, ka tās sievietes, kurām ir iekšējais kontroles lokuss ir laimīgākas, optimistiskākas, mazāk stresā un viņām ir slaidāka figūra.

Tās, kurām ir iekšējais kontroles lokuss jūt, ka viņas spēj kontrolēt savu dzīvi un savu svaru nevis, ka viņu likteni nosaka kādi ārēji spēki, situācijas vai cilvēki. 

Ar iekšējo kontroles lokusu tu atver sevi daudzām iespējām.

Ja tu uzskati, ka tev ir kotrole pār savu dzīvi, tu mazāk cietīsi no negatīvā stresa un spēsi rast izeju no šķietami bezizejas dzīves situācijām, nekā tie, kuri uzskata, ka viņiem šīs kontroles nav.  

Par laimi, ja tavs kontroles lokuss nav tik “iekšējs” kā tev gribētos, ir lietas, kuras tu vari darīt, lai to mainītu.

Te ir soļi kā izveidot iekšējo kontroles lokusu :

1. Saproti, ka tev vienmēr ir izvēle, lai mainītu savu situāciju. Pat ja tev nepatīk tavā rīcībā šobrīd esošās izvēles, pat ja vienīgā izmaiņa, ko tu vari veikt, ir manīt tavu attieksmi, tev vienmēr ir vairākas izvēles.
 
2. Kad tu jūties noķerta slazdā, izveido sarakstu ar iespējamajiem tavas rīcības virzieniem. Veic prāta vētru un pieraksti visas lietas, kuras tev nāk prātā, tās nešķirojot un neizvērtējot. 

3. Lai iegūtu vairāk ideju, tu vari veikt prāta vētru kopā ar draudzeni vai kouču.Neatmet idejas kā nederīgas vai neiespējamas, šobrīd vienkārši pieraksti. 

4. Kad tev ir saraksts, izvērtē katru ideju - tās par un pret, ieguvumus un zaudējumus, vai tās realizēšana vedīs tevi pie vēlamā rezultāta un izlem kāds būtu labākais rīcības virziens; paturi pārējās idejas kā alternatīvas. Tu iespējams vari nonākt pie tām pašam idejām (rīcības virziena vai izvēles), kuras tev jau bija sākumā, bet vingrinājums tev dos iespēju ieraudzīt, ka dotajā situācijā ir daudz un dažādas iespējamas alternatīvas izvēles. Jaunu iespēju saskatīšana kļūs par paradumu. 

5. Atkārto šos soļus ikreiz, kad tu jūties nomācošu dzīves situāciju slazdā. Arī viekāršākās ikdienas situācijās tu vari paplašināt prātu horizontus ātri prātā meklējot jaunas alternatīvas izvēles iespējas. 

6. Atsakies no tādām frāzēm kā “Man nav izvēles”, un “Es nevaru”. Aizvieto tās ar “Es izvēlos to nedarīt…”, vai “ Man nepatīk manas iepējamās izvēles, bet es darīšu…”. 

Sapratne par to, ka tev vienmēr ir izvēle (pat ja izvēle nav ideāla) var palīdzēt tev izmainīt situāciju, vai, ja tā patiešām ir tava labākā iespējamā izvēle, to vieglāk pieņemt.

Ko darīt tagad: