Meklē vārdu vai frāzi:

Attiecību stresa padoms Nr. 1: pārtrauc runāt un sāc klausīties


Attiecību stress sievietēm var būt viens no lielākajiem stresa avotiem. 


Kad mūsu attiecības īsti ‘nestrādā’, kad gaisā virmo stresa emocijas, kad mēs jūtam, ka netiekam atbalstītas - tie visi ir nozīmīgi stresori.

Kad attiecību stresa dēļ mūsu prāta un dvēseles miers ir izjaukts, mēs jūtamies pavisam slikti - nemīlētas, nenovērtētas, nesmukas un vientuļas.

Ja stresa kaitīgā iedarbība ir reta un īslaicīga, tad mums ir iespēja atgūties un nenodarīt savam prātam un ķermenim neatgriezenisku kaitējumu.

Bet ko darīt, ja katra diena nes jaunu savstarpējo attiecību stresa vilni?

Nevadīts stress uzkrājas un, kas pats sliktākais, mēs tā negatīvo iedarbību bieži pamanam tikai tad, kad var būt jau vēlu: mūsu veselība sāk šķobīties, mēs sākam pieņemties svarā un nespējam zaudēt lieko svaru , ciešam no biežām saspringuma galvasāpēm.

Esmu sagatavojusi 3 padomus, kā veidot un saglabāt no stresa brīvas attiecības. (šajā reizē 1. padoms)

Kad mīlestība sāpina, kad no attiecībām mēs vairs negūstam gaidīto mīlestību, kad šķiet, ka mēs visu laiku pārgurušas airējam pret straumi, kad esam negatīvi uzlādētas, vai kad mēs attālinamies un ieraujamies sevī, mums ir nepieciešamas jauni veidi, kas  palīdzētu mums mainīt attiecības un atrast jaunus ceļus pretīm mīlestībai un laimei.  
   
Attiecību stresa padoms Nr. 1 : pārtrauc runāt un sāc klausīties.  
  
Vai tev reizēm ir sajūta, ka tevi nedzird? Ka neviens tevi nesaprot? 

Vai tu jūties nomākta un tev ir sajūta, ka starp tevi un apkārtējiem ir siena, kura gan ļauj vienam otru redzēt, bet neļauj citiem sadzirdēt tavu sakāmo?  

Tieši tikpat daudz kā mēs gribam, lai mūs sadzird, saprot un atzīst mūsu sajūtas, to grib arī tā otra persona mūsu attiecībās.  

Kad mēs sniedzaam šo nedalīto uzmanību un patiesi klausamies un saprotam savu sarunu biedru, mēs spējam sadzirdēt to, ko otrs patiesi grib pateikt un spējam sniegt nepieciešamo atbalstu un atzīšanu. 

Ja viņi ir stresā, mūsu patiesā uzmanība, klātbūtne un klausīšanās parasti izkliedēs viņu emocionālo stāvokli, un ļaus tavai sarunai būt efektīvai. 

Mīļais, es esmu šeit priekš tevis

(“Darling, I am here for you.”) ir viena mantrām, kuras māca Zen skolotājs un apzinātības guru Thich Nhat Hanh. 
 
Pat ja tavs partneris nav stresā, nedalīta uzmanība no tavas puses liks viņam justies patiesi novērtētam un tevis atzītam.

Viņa labās sajūtas atspoguļosies atpakaļ uz tevi. Tagad viņš ir gatavs uzklausīt tevi un…sadzirdēt tevi. Neredzamā siena ir nojaukta.  

Lai mainītos attiecību dinamika ir pietiekoši, ka mainās tikai viena persona. 

Tev ir sajūta, ka šādi darot tu kļūsi par kājslauķi. Jo kāpēc tad es? Kāpēc tad man ir jāmaina mana attieksme?

Atbilde ir pavisam vienkārša (pieņemot, ka dotās attiecības tev ir svarīgas) – viss ko tu vari manīt ir TU pati un TAVA attieksme.


Esmu izveidojusi praktisku ceļvedi-mini ekursu "Attiecības", kas tev palīdzēs uzlabot tavas pašreizējās attiecības un izveidot jaunas. 

Kursā tu atradīsi:
  • Padomus ilgtermiņa attiecību veidošanai, neprecētajām – partnera atrašanai, pāriem – kā saglabāt mīlestību.
  • Paktiskus vingrinājumus kas tev palīdzēs novērtēt tavas pašreizējās attiecības, tavu ideālo partneri, ideālo draugu vai draudzeni.
  • Novērtēsi, kā atšķiras tavas pašreizējās attiecības no ideālajām.
  • Radīsi savu ideālo attiecību modeli un izveidosi programmu, kā tās izveidot.
  • Atpazīsi, kādi ierobežojošie uzskati stāv tavā ideālu attiecību izveidošanas ceļā un spēsi tos izmainīt.  
Uzzini kā iegādāties e-kursu.