Meklē vārdu vai frāzi:

Nedrošības un šaubu pārvēršana par pašapziņu: 8 padomi iesācējām.


Pārliecība par sevi. Pašapziņa. Ticība saviem spēkiem. Vai tā tava ikdiena? Vai arī, tās trūkums ir kļuvis par tavas neizsalkuma inciētas ēšanu palaidējmehānismu?


Mana tā nebija, vēl pavisam nesenā pagātnē. Šaubas, bailes, tā mazā, bet uzstājīgā balstiņa, kura apšauba jebkuru soli un jebkuru jaunu iniciatīvu. Smaga nasta.

Manas problēmas var izteikt īsi – nedrošība un šaubas, pretošanās pārmaiņām, izaugsmei un nesekošana manai sirdij. Es ilgi gatavojos uzsākt ceļu, bet …reāli mīņājos uz vietas. Es nekur netiku, kamēr es ikrītu turpināju izvēlēties šo smago nastu uzlikt sev plecos. 

Un tad kādu dienu, es to noliku un nolēmu sākt ceļojumu bez tās. Tas bija brīdis, kad parādījās mana pašapziņa. 

Nav gluži tā, ka es savā dzīvē nekad nebūtu izjutusi pašapziņu, bet šajā pārliecībā par sevi un ticībā saviem spēkiem bija kas cits. Es varu liecināt, ka šoreiz tā arī paliks.  

Vēl kaut kas, ko gribu šeit piebilst. Tā ir brīva griba un gatavība visu zaudēt. Tā ir atbrīvošanās no visa, ko tu esi uzcēlusi, sasniegusi, izveidojusi, lai spētu būt brīva. To sauc par risku, un viss var pagriezties ļoti slikti vai arī pārveidot tavu dzīvi uz visiem laikiem. Es nolēmu riskēt, un patiesi apskaut nezināmo – ne tikai vārdos, bet darbos.    

Es zinu, ka tev ir šaubas vai tev tas derēs, un tu iespējams skaties uz mani kā uz ‘īpaši drosmīgu’ gadījumu, un jau priekšlaikus esi izlēmusi, ka tu esi citāda un, ka tev tas nederēs. Es labi pazīstu šīs emocijas, bet es aicinu tās uz brīdi ignorēt. Turpini lasīt. 

Jo es zinu, ka tu spēj atmodināt milzi sevī un šie 8 padomi iesācējām var to pabikstīt un patraucēt tā ieilgušo miegu. Un pat ja nenotiks nekas vairāk, arī tas jau būs labs sākums.

8 padomi iesācējām nedrošības un šaubu pārvēršanai par pašapziņu:

1.     Tici, ka tu tās vari pārvarēt. Saki sev katru dienu: jā, es varu. Ticība ir pirmā.

2.     Atceries vienu mirkli, kad tu izmantoji iespēju; kad tu pārvarēji bailes un paveici to ko tu gribēji. Ienes šo sajūtu savā dzīvē.

3.     Atrod lomu modeli, kādu kam tu vari līdzināties,kādu kura bija nobijusies vēl vairāk nekā tu, un kaut kā atrada veidu vairs nebūt.  

4.  Piedod sev par to, ka tu turies pie šaubām un nedrošības. Ļauj vainas sajūtai pazust un koncentrējies uz to, kas ir tavā priekšā.

5.  Atbrīvojies no pretošanās pārmaiņām, jo tas ir nevajadzīgi, un nedramatizē to. Vienkārši ļauj lietām notikt. Ļauj lielām lietām notikt!

6.   Akceptē, to ka tas, kas nāks baiļu un nedrošības vietā, tevi piepildīs, nesīs tev prāta mieru un pat laimi. Tā ir spēcinoša doma.

7.     Sāc ar mazumu ejot cauri vienai mazītiņai nedrošībai vai bailēm, bet apzināti izvēlies uz to vienu skatīties, kā uz eksperimentu, un vērot, kas notiek.  Risks ir neliels un balva…es atļaušu tev pašai to atklāt.

8.     Zini, ka tu vienmēr vari iet atpakaļ; ja pašapziņa nav priekš tevis, tu viegli vari no tās atbrīvoties un tavas bailes un nedrošība tevi vienā mirklī sagaidīs izplestām rokām, to es tev garantēju. 

Vai tu vismaz neatļautu tavai pašapziņai pamēģināt?