Meklē vārdu vai frāzi:

Kā ciest neveiksmi mainot paradumus?


Cik bieži tu esi gribējusi mainīt savus paradumus: neveselīgas ēšanas, nesportošanas, vēlas gulētiešanas, novilcināšanas un turpini ciest neveiksmi. 

Es personīgi esmu ļoti pieredzējusi neveiksmju čempione.

Atskatoties uz tiem laikiem varu teikt, ka es visu darīju nepareizi. Es trenēju sevi par neveiksmju čempioni: bieži ciešot neveiksmi un nemācoties no savām kļūdām. 

Neveiksmes kļuva par manu... paradumu. 

Lai gan neveiksmes ir laba mācīšanas metode, reizēm ir labāks veids, kā realizēt savus mērķus.

Es gribu dalīties ar tevi tajā, ko es esmu mācījusies no savām neveiksmēm, lai tu varētu saīsināt mācīšanas laiku un ciešanas. 

Kā ciest neveiksmi paradumu mainīšanā? 

Neskatoties uz to, ka es labi zināju to, ka jaunie paradumi ir nozīmīgi no stresa brīvas dzīves sasniegšanā (tātad es zināju KĀPĒC es vēlot mainīties), es atkārtoti nespēju tos izveidot. Te ir tas ko es, un vairums supersieviešu dara: 

1. Sāc mainīt uzreiz daudzus paradumus

Mums katrai ir garš saraksts ar lietām, kuras mēs vēlamies izmanīt. Laika taupīšanas nolūkos mēs tās visas vēlamies mainīt uzreiz. Tas, protams, izkliedē mūsu fokusu un paņem daudz enerģijas. Rezultātā mēs nespējam koncentrēties uz (ne) vienu paradumu. Paradumus mainīt ir grūti (piedod, bet tas man bija jāpasaka) un uzņemties par daudz ir lielisks veids, kā nepaveikt neko…un izveidot jaunu paradumu – zaudēšanas un neizdošanās paradumu.

2. Nokod lielāku gabalu, nekā spēj sakošļāt

Neatkarīgi no tā vai tu strādā pie viena vai daudzu paradumu izmainīšanas vienlaicīgi, centies veltīt katram paradumam iespējami lielāku uzmanību - tā lai tas paņem visu tavu enerģiju un šķiet patiesi grūti. Neskrien 5 minūtes, mēģini skriet 30. Tādējādi ikreiz, kad parādīsies citi svarīgi darāmi darbi, tas būs liels laika brīdis, kurš būs jāpārceļ uz nākamo dienu; tas paņems daudz tavas fiziskās un mentālās enerģijas un tas būs kaut kas, kā veikšana tev iedvesīs šausmas tāpēc vien, ka tas šķitīs tik grūti. Nemeditē 5 minūtes, meditē 60. Nodarbojies ar jogu 90 minūtes. Izmaini pilnībā visus savus ēšanas paradumus uzreiz. Tas ir brīnišķīgs veids kā ciest neveiksmi.
  
3. Ķeries pie paradumiem, kuri tev nepatīk

Paradumi tev nāk par labu. Tāpēc tiem ir jābūt kaut kam, ko tu dari morālu iemeslu dēļ. Un ir vienalga, ka tu tos patiesībā neieredzi (iespējams, ka tu esi par to nepieciešamību lasījusi sieviešu žurnālos vai dzirdējusi televīzijā, bet tie patiesībā nesakrīt ne ar tavām vērtībām, ne prioritātēm). Un ir vienalga, ka jau brīdis to veikšanas tev iedvesīs šausmas - tu esi nolēmusi būt disciplinēta. Tas strādā ļoti reti, tāpēc tā ir lieliska metode.   

4. Saglabā noslēpumu

Nesaki nevienam, ka tu strādā pie paradumu maiņas. Tādējādi, ja tev kaut kas nepadosies, tas nebūs nepatīkami un mulsinoši. Tas nozīmē, ka tu zemapziņā jau pieļauj, ja kaut kas noies greizi, kas ir atkal lielisks veids, kā ciest neveiksmi.  

5. Sāc tūlīt

Nolem, ka tu šodien sāksi skriet, un sāc! Tā tu pret to attiecies, kā pret neko, kā pret nenozīmīgu apņemšanos. Tu nepārdomā iespējamos šķēršļus un barjeras, nenoorganizē atbalsta komandu (vai kouču - kā sadarbības partneri), un pieej paradumu maiņai tik vieglprātīgi, kā kurpju uzvilkšanai ejot ārā no mājām. Un, kad tu pametīsi šo paradumu, arī tā nebūs liela nelaime. 

6. Neuztraucies par to, kā citiem ir izdevies gūt sekmes.  

Kāpēc lasīt citu cilvēku panākumu stāstus? Tu taču zini labāk kā viņi. Tu vari to paveikt bez mācīšanās no viņiem. Tas ir tas, ko reiz domāju arī es.

7. Nemotivē sevi

Tev nav nepieciešama motivācija, ja tev ir disciplīna. Disciplīna ir kaut kas, kas tev vai nu ir vai nav. Motivācija ir kaut kas, ko tu patiesībā vari izdarīt.  

8. Radi sev virkni iespēju padoties. 

Tu mēģini zaudēt lieko svaru? Piepildi savu pieliekamo ar junk ēdienu, neaizmirsti par rakstāmgalda atvilktnēm darbā, arī tur veido cukurotu uzkodu rezerves, apmeklē restorānus, kur ēdienkartē ir daudz ceptu un cukurotu ēdienu. Tev noteikti pietiks disciplīnas tos ignorēt. 

Šie astoņi soļi ir efektīva recepte paradumu maiņas neveiksmei, un es tev iesaku pamēģināt tos visus, ja tev ir nodoms ciest neveiksmi. 

Protams, ja tu vēlies gūt panākumus, tu iespējams vēlēsies no tiem izvairīties un iespējams mēģināt rīkoties gluži pretēji.

Ko darīt tagad?

Ja tu gribi iet soli tālāk un izveidot tādus veselīga dzīvesveida paradumus, kas tev palīdzēs sasniegt tavus veselības, labizjūtes un optimālā svara mērķus mans kurss ir lielisks sākums.