Meklē vārdu vai frāzi:

5 veidi, kā sievietes ‘nogalina’ attiecības.


Stress attiecībās. Savstarpējās attiecības. Attiecību stress. Stress ģimenē vai savstarpējās attiecības ģimenē. 


Nav svarīgi kā mēs to saucam, viens ir skaidrs, kad mēs esam dzīvojam ilgstošā stresā mēs esam mazāk rūpīgas pret tiem, kurus mēs mīlam.

Mēs ieraujamies sevī, mēs kļūstam agresīvas un kašķīgas, uztraucamies, raudam, dusmojamies par niekiem. Koncentrējoties uz personīgo stresu, mēs pilnīgi aimirstam, kā tas ietekmē mūsu partneri. 

Drīz attiecībās iestājas plaisa, kas nereti noved pie attiecību sabrukšanas.
Tas, protams, tavu stresu tikai palielina, jo nāk klāt papildus stresori – esmu slikta, mani neviens nemīl, esmu par vecu, resnu, nesmuku, lai atrastu citu vīrieti, pasaulē visi ‘jēdzīgie’ jau sen aizņemti… 

Vai tu atpazini šos ierobežojošos uzskatus?

Vīrieši galvenokārt vēlas būt karaļi savā pilī, vēlas būt mīlēti un darīt savu mīļoto sievieti laimīgu. Tomēr, lai kā viņš censtos, konkurēt ar tavu stresu, viņam bieži neizdodas. Stresa rezultātā tu esi nelaimīga un spriedze attiecībās pieaug. Galu gala tavs stress negatīvi ietekmē arī tavu partneri. Tālāk viss ir ļoti vienkārši – tas kas kādreiz bija tikai neliela sniega pika, veļoties no kalna pāraugs attiecības iznīcinošā lavīnā.

Pieci veidi, kā sievietes ‘nogalina’ romatiskas attiecības to neapzinoties…

1.     Kritizējot viņu.
2.     Draudot nemīlēt vai nesniedzot mīlestību.
3.     Nenovērtējot vai neslavējot viņu.
4.     Kontrolējot viņu.
5.     Izaicinot viņu.

Nepārproti, es nesaku, ka tu esi vienīgā atbildīgā par savstarpējo attiecību laimi un izdošanos. Lai dejotu tango ir vajadzīgi divi. Tomēr, par ko es gribu runāt, ir katras pašas personīgā atbildība par savu personīgo stresu un labsajūtu. 

Mēs nevaram tieši izmanīt otru, bet mēs varam izmainīt sevi, un uzņemties personīgu kontroli par mūsu dzīves kvalitāti.  

Profilakse, kā vienmēr, ir labāka par ārstēšanu. Stresa profilakse ir labāka par hroniska nevadīta stresa seku novēršanu, un ieplaisājušo attiecību glābšanu.

Sāc ar savu stresa ‘sarkano lampiņu’ – stresa simptomu atpazīšanu. Pārdomā, kāda ar partneri saistīta lieta liek šīm lampiņām bīstami mirgot? Izvērtē likumsakarības – ja tu zini savu un viņa reakciju uz noteiktu spriedzi izraišošu situāciju, frāzi, lietu, kāpēc turpināt liet eļļu ugunī? 

Ja tev šīs attiecības ir svarīgas - esi gudra.

Šoreiz potenciālajā atiecību stresa situācijā pamēģini reaģēt citādi. 

  • Kad tu gatavojies reaģēt ar negatīvām emocijām…Nopauzē…Dziļi ieelpo un izelpo un atvēli mazliet laika, lai tava prefrontālā garoza var uzvarēt. Tad atbildi ( atbildība) nevis strauji reaģē stresa dusmās. Tam būs vajadzīgas tikai dažas sekundes. Mums reālajā dzīvē nav “Atsaukt nosūtīto” pogas. Nopauzē. Elpo. Tikai tad rīkojies.
  • Stress iztukšo tavas iekšējās emocionālās baterijas. Un kad tev nav enerģijas sev pašai, tev ir mazāk enerģijas, kurā dalīties ar savu partneri. Pazvani draudzenēm, papļāpā; aizej ar draudzeni uz kafejnīcu. Izstāsti savu ‘sāpi’, paraudi, dalies, uzklausi. Patērzēšana ar draudzenēm palielinās hormona oksitocīna līmeni. Oksitocīnam ir stresu un stresa hormona kortizola samazinošas īpasības. Uzlādē savas baterijas savlaicīgi. Ieplāno romatiskus radiņus ar sevi stresa mazināšanai un patukšoto bateriju uzlādēšanai.

Dzīve nav lineāra. Tajā vienmēr būs stress. Ir svarīgi zināt veidus, kā no stresa efektīvi un savlaicīgi atbrīvoties. 

Jo vairāk stresa menedžmenta paņēmienu ir tavā ‘instrumentu kastē’, jo lielākas ir iespējas, ka spriedzes brīdī tu spēsi ātri atrast vajadzīgo.   
Es esmu izveidojusi praktisku ceļvedi, kas tev palīdzēs uzlabot tavas pašreizējās attiecības un izveidot jaunas. 

Uzzini vairāk kā e-kursu "Attiecības" var tev palīdzēt.

Kursā tu atradīsi:
  • Padomus ilgtermiņa attiecību veidošanai, neprecētajām – partnera atrašanai, pāriem – kā saglabāt mīlestību.
  • Paktiskus vingrinājumus kas tev palīdzēs novērtēt tavas pašreizējās attiecības, tavu ideālo partneri, ideālo draugu vai draudzeni.
  • Novērtēsi, kā atšķiras tavas pašreizējās attiecības no ideālajām.
  • Radīsi savu ideālo attiecību modeli un izveidosi programmu, kā tās izveidot.
  • Atpazīsi, kādi ierobežojošie uzskati stāv tavā ideālu attiecību izveidošanas ceļā un spēsi tos izmaninīt.  
Uzzini kā veidot noturīgas attiecības un izvairīties no attiecību stresa.