Meklē vārdu vai frāzi:

Kas sievietei jāzin par saspringuma jeb stresa galvassāpēm.

Saspringuma jeb tensijas galvassāpes ir visbiežākais galvassāpju veids pieaugušajiem. Tās bieži tiek sauktas arī par stresa galvassāpēm.

Sāpes var parādīties jebkurā vecumā, bet visbiežāk tās sākas 25 – 30 gados. Saskaņā ar Mayo Clinic datiem mūža laikā no tām cieš gandrīz 90 % sieviešu un 70 % vīriešu. 

Mēs visas tās labi pazīstam. 

Tava  bosa nepamatotie pārmetumi, tavu bērnu veselība, vai kaimiņa rejošais suns - neatkarīgi no tava stresa izcelsmes cēloņa tas var tev izraisīt nopietnas galvassāpes. Tu, protams, vari ‘norīt’ glābēj-tableti, lai mazinātu simptomus, bet labāk savlaicīgi veic pasākumus, lai pilnīgi izbeigtu šīs galvassāpes. 

Par to arī parunāsim.

Saspringuma galvassāpju simptomi? 

Trulas, abpusējas, ar maksimālu sāpīgumu deniņos vai pieres apvidū, bet vēl biežāk kā nenoteiktas sāpes vai kā neskaidrs „spiediens galvā“. Sāpīgi muskuļi ar sāpju izraisītājpunktiem kakla rajonā un muguras augšdaļā. Reibšanas un reiboņa sajūta. Aizkaitināmība. Koncentrēšanās traucējumi.

Kas izraisa saspringuma galvassāpes?
 • Stress
 • Pārmērīgs saspringums sejas un kakla muskulatūrā
 • Raizes un bažas
 • Uztraukums un baiļošanās
 • Depresija
 • Dusmas
 • Slikta stāja
 • Nogurums, neizgulēšanās
 • Pārmērīgs izsalkums
 • Pārstrādāšanās
 • Savlaicīgas un pietiekošas atpūtas trūkums
 • Pārāk sekla elpošana

Kā ātri atvieglot akūtas spriedzes galvassāpes?


Svarīgi - spriedzes galvassāpes nevar izārstēt ar medikamentiem un laika gaitā, pretsāpju līdzekļi un citi medikamenti var zaudēt savu efektivitāti.

Turklāt medikamenti atvieglo vienīgi simptomus, bet nekad nenovērš sāpju izraisītāju cēloni.

Par laimi, ir daudz dabisku metožu, kas droši, efektīvi un uz visiem laikiem var palīdzēt atvieglot un novērst spriedzes galvassāpes.
Akūtu galvassāpju noņemšanai izmanto PentActive rokassprādzi - magnētu. 


Akūtu sāpju laikā pieliec magnētu tai galvas daļai, kur izjūti vislielākās sāpēs. No personīgās un citu pieredzes saku, ka nekas nestrādā tik ātri un efektīvi, kā PentActive. Tas ir īsts fizioterapijas kabinets

Rokassprādzei ir biokeramiskie ieliktņi, kas izstaro garo viļņu infrasarkano starojumu. Infrasarkanais starojums no SolarTeq biokeramiskajiem ieliktņiem iekļūst ādā un nonāk kontaktā ar ūdens molekulām. Tas izraisa asinsvadu paplašināšanos, veicina audu un orgānu asinsapgādi. Uzzini Mudītes pieredzi valkājot PentActive šeit.


Kā novērst un aizkavēt spriedzes galvassāpes nākotnē?

1. Attīri savu ķermeni

Tas ir ļoti svarīgi - pirms jebkuras citas metodes pielietošanas tev ir jātīra tavs organisms. Ķermeņa toksīni ne tikai izraisa spriedzes galvassāpes, bet arī pasliktina vispārējo stresa situāciju.

Es gadiem ilgi mocījos ar saspringuma galvassāpēm. Bet pēc vispārējas organisma attīrīšanas manas galvassāpes pazuda uz visiem laikiem. (uzzini kā tu soli pa solim  ķermeņa attīrīšanu un atjaunošanu vari paveikt pati)

2. Pielieto stresa menedžmentu

Stresa vadīšana ir viens no vissvarīgākajiem komponentiem tavā galvassāpju novēršanas programmā. 

Pārdomā vai tu nesaskati kādas kopsakarības starp galvassāpēm un stundu, kad tās sākās. Kad esi atradusi kopsakarības, pacenties atcerēties, kāds stresa notikums notika pirms sāpju sākšanās. Un ko tu nākotnē vari darīt citādi.

Labākais veids kā iemācīties efektīvi atrast sava stresa izraisītājus un pārvadīt stresu ir piedalīšanās kursā "Kā Neapēst Stresu". .  

3. Piekop veselīgu dzīvesveidu

Veselīga dzīvesveida paradumi ietver regulāras fiziskas aktivitātes, veselīgu uzturu un labu miegu.Ieklausies savā ķermenī. Ķermenis nekad nemelo. Ja esi vērīga, labi sajūti tā sūtītās zīmes. Organisms atbild uz visu, ko mēs tajā ieliekam gan fiziski, gan emocionāli.  

Ķermenis ir tāda kā autobiogrāfija. Katra šūna saņem un saglabā to, ko tai esi devusi. 

Ja tu dod piemērotu veselīgu uzturu, tā pārvēršas izturīgā “būvmateriālā”, kas veido spēcīgu pamatu un veselīgas šūnas.

4. Atpazīsti negatīvas emocijas un negatīvas domas.

Negatīvas emocijas ne tikai izraisa stresu, bet arī samazina tavu dzīves kvalitāti un līdzsvaru.

5. Izmēģini aromaterapijas eļļas.  

Ingvera un piparmētru ēteriskās eļļas var palīdzēt tev atvieglot spriedzes galvassāpes: iemasē mazliet eļļas deniņos, vai vienkārši uzpilini uz kabatlakatiņa un ieelpo.

6. Ikdienas lieto uztura bagātinātājus.

Īpaši C vitamīnu, bioflavonoīdus, magnēziju, naktssveces elļu, un ingveru, lai mazinātu muskuļu spazmas. 

Es personīgi lietoju multivitamīnus jau 30 gadus ik dienas, un mans bioloģiskais vecums ir 10 gadus mazāks nekā mans faktiskais (50+). Tiesa pārkāpjot 50 gadu slieksnim es pārgāju uz bioloģiski aktīvajiem kompleksiem un izjutu milzīgu atšķirību savā pašsajūtā, veselībā un izskatā.
 
7. Praktizē apzināto dziļo elpošanu. 

8. Atslābini muskuļus.   

Muskuļu saspringums var gan izraisīt, gan pastiprināt saspringuma galvassāpes.Ir dažādi veidi kā šo saspringumu mazināt: pamēģini siltu vannu vai dušu, siltus apliekamos, vai termoforu. Apgūsti progresīvo muskuļu relaksāciju.

9. Pievērs uzmanību savai stājai

Slikta stāja noved pie muskuļu saspringuma. Pievērs uzmanību tam, kā tu sēdi pie datora. Neaizmirsti pieceltiem, izstaipīties, pamasēt saspringtos muskuļus. 

Uz personīgas nots:

Savlaicīgi (un domāju savlaicīgi, negaidot nākamās galvassāpes) atvēli sev laiku neko nedarīšanai. Praktizē neko nedarīšanas mākslu. Palaiskojies. Apgūsti 'nekā nedarīšanas mākslu.' Tu esi pati svarīgākā. Un ne par ko nekreņķējies!

Tevi māc vainas apziņa par vienatnē neko nedarot pavadīto laiku?
  
Padomā par šo: 
 • Laiks, ko tu pavadi vienatnē neko nedarot ir labi pavadīts, jo tas tevi darīs par laimīgu cilvēku, kura sabiedrība citiem būs patīkama. 
 • No tava vienatnē pavadītā laika iegūs ikviens, jo tu būsi laimīgāka, veselīgāka un labākā garastāvoklī, lai rūpētos par cilvēkiem, kuri tev ir svarīgi. Tu noteikti esi dzirdējusi teicienu "Ja mamma ir laimīga, visi ir laimīgi". 
 • Vienatnē pavadīts laiks ir preventīvā medicīna cīņai ar izdegšanas sindromu un pārpūli. Kāds gan no tevis būs labums, ja tu galu galā izdegsi vai pārpūlēsies? (Un tas notiks, ja tu nesāksi rūpēties par sevi.)
Un tavas galvas sāpes kusīs kā sniegs pavasarī!!! Tu esi tā vērta!!! Es to zinu. Bet vai tu pati to zini? 
 __________________
Sāc rūpēties par sevi tūlīt!
Mini e-ceļvedi “12 apzinātas ēšanas dāvanas” ir tavs par VELTI. Ievadi savu e-pastu vietnes kreisajā pusē redzamajā lodziņā.