Meklē vārdu vai frāzi:

Kā kontrolēt stresa emocijas neskatoties uz dzīves haosu un grūtībām.Kā kontrolēt stresa emocijas neskatoties uz dzīves haosu un grūtībām?
 
Maini savu skatu leņķi/perspektīvu/attieksmi! Kā? Par to tad runāsim.Kad runa ir par efektīvu un ilgtermiņa stresa pārvadīšanu mūsu attieksme ir viss.

Jo…harmoniskas un līdzsvarotas dzīves baudīšana (lasi - tas vai mēs izjutīsim stresu ) ir vairāk saistīta ar mūsu attieksmi (uztveri, domām) pret notiekošo, nekā tieši ar ārējiem faktoriem – potenciāli stresu izraisošām situācijām, kurās mēs nonākam.

Balansētas emocionālās attieksmes un perspektīvas kultivēšana  gan nenozīmē to, ka tev ir jāizliekas priecīgai par visu, kas notiek tavā dzīvē un apkārtnē. Un tas nepavisam nenozīmē to, ka stress tā brīnumaini no tavas dzīves izzudīs

Ko tas nozīmē - tu būsi tā kura sēž šofera vietā un kontrolē situāciju -- tu būsi savas dzīves saimniece. 

Mēs visas saskaramies ar krīzēm, neveiksmēm, sāpēm, skumjām un grūtiem laikiem, ar vienu vārdu sakot stresu. Tomēr ir efektīvs veids, kā izvilkt sevi no emocionālās ēšanas un emocionālā sabrukuma, izmantojot vienkāršu, kā tikt galā, stratēģiju.

Kā kontrolēt savas stresa emocijas?

To var izdarīt zinot, kā tikt galā un iztikt ar to, kas tev ir, un būt apmierinātai ar savu pašreizējo situāciju, neskatoties ne uz ko.

Tu noteikti esi redzējusi attēlu (ja nē, apskati to tagad), kur atkarībā no tā, kā uz to skatās, var uztvert vienu gaišu vāzi uz tumša fona vai divu cilvēku siluetus, kas vērsti viens pret otru uz tumša fona. Tas ir viens un tas pats attēls, un nekas nav mainījies.

Vienīgais mainīgais ir novērotāja perspektīva vai redzes punkts

Tieši tāpat kā ar attēlu, kas izskaidro mūsu vizuālo perspektīvu, mums ir spējas izvēlēties mūsu emocionālo perspektīvu. Kad runa ir par stresu mūsu emocionālā vai kognitīvā perspektīva vai uztvere ir fundamentāla. 

Stress nav tas, kas ar mums notiek, bet tas, kā mēs to uztveram to, kas ar mums notiek. 

Vienas personas stress var būt ir cita izaicinājums.

Laime ir tāds pats perspektīvas jautājums kā skumjas. Mūsu domas spēj mums likt justies laimīgai vai skumjai, satrauktai vai stresainai.

Ko darīt?  

Kad dzīve tevi iemet stresa situācijā, nepaliec tur žēlojot sevi, laizot savas brūces, mierinot sevi ar saldumiem, un vainojot citus – pārslēdz savu uzmanību no tā, kas ir slikti, uz to, kas  ir labi. 

Skaiti savas svētības, kultivē savu spēju tikt galā un novērtēt to, kas tev ir. Tavs prāts nomierināsies, tu spēsi novērtēt stresu izraisošo situāciju ar svaigu perspektīvu un rīkoties efektīvi, lai rastu tai iespējami labāko iznākumu.

Ar laiku (ja tu ikdienas praktizēsi augstāk aprakstīto paradumu) tu spēsi no katras situācijas, kuru tu uztver kā stresu, gūt labāko iespējamo rezultātu.

Ko tev vajag attīstīt:

Pacietību: ja tu nevari iegūt gaidīto; ja situācija pagriežas ne tā, kā tika gaidīts; ja tu nevari atļauties nopirkt kaut ko šodien, kultivē pacietību (mieru tikai mieru, teica Karlsons :) – tu to iespējams varēsi iegūt rīt…ja rīt tas tev vēl šķitīs svarīgi.

Elastību: ja tev neizdevās iegūt iecerēto darbu, meklē citas iespējas; ja vīrietis, ar kuru tu satikies izrādījās nebija tavs īstais, tu iepazīsies ar labāku.

Tikt galā nozīmē saglabāt elastību, kad viens ceļš ir slēgts. Tu mācies atrast  (vai izveidot -- uzzini kā veidot vizualizācijas kolāžu) apvedceļu, un saproti, ka jaunais ceļš ir tieši tik pat labs. 

Dzīve nozīmē pārmaiņas, tā ir kā deja, esi pacietīga un elastīga – lai tu būtu laimīga tev nevajag burtiski sekot taviem sākotnējiem sapņiem. Attiecībā uz dzīvi un notikumiem daudz svarīgāk ir mācīties būt elastīgai un prast pārgrupēties, ja ceļā uz laimi galvenais ceļš ir bloķēts, vajadzības gadījumā izvēlēties apvedceļu. 

Uzstājot, ka lietām jānotiek par katru cenu pēc mūsu prāta, mēs tikai būsim neapmierinātas un nelaimīgas, jo īpaši situācijās, kuras ir ārpus mūsu kontroles.

Prāta neelastīgums ir drošs ceļš uz pašizraisīta stresa palielināšanu.

Kultivē prāta elastību un neskatoties uz haosu, grūtībām un stresu tu spēsi ar visu tikt gala.

Uztvere un perspektīva…glāze pa pusei pilna, vai pustukša…varbūt, ka šīsdienas stress ir rītdienas iespēja…un galu gala, ko tu izdarīji ar tiem kaimiņienes dāvātajiem citroniem, vai tu sagatavoji limonādi vai teici, peeeē skābi?
Ja jūti, ka esi gatava vienu reizi par visām tikt galā ar stresu, kontrolēt negatīvās emocijas un atprasīt savu dzīvi spied šeit.