Meklē vārdu vai frāzi:

Apzinātības meditācija ar ...Šokolādi.


Ļauj man minēt – tu neskaitāmas reizes esi vēlējusies uzsākt regulāru meditācijas praksi, bet tev nekad īsti neizdodas. (vismaz man tā bija)  

Un cik reižu tu esi mēģinājusi atteikties no šokolādes?

Man, piemēram, ļoti garšo tumšā šokolāde un meditācija gadiem ilgi bija pirmajās pozīcijās manu darāmo darbu sarakstā.

Meditācijas pozitīvā ietekme stresa mazināšanā ir labi zināma: meditācijas rezultātā samazinās sirdsdarbības ātrums, asinsspiediens, samazinās stresa hormona (kortizola) līmenis asinīs, aktivizējas relaksācijas reakcija – ķermenis, prāts un emocijas iegūst līdzsvarotu stāvokli; uzlabojas atmiņa, uztveršanas un koncentrēšanās spējas.


Pamēģini Šokolādes Meditāciju un baudi šokolādi bez vainas sajūtas.

Šokolādes meditācija ir pavisam vienkārša iesācējām, bet pietiekami efektīva arī pieredzējušām meditētājām, kuras meklē daudzveidību.

Izvēlies savu mīlāko šokolādi:
  • Dziļi ieelpo un izelpo, lai relaksētu ķermeni. Aizver acis, ja tev tā ir ērti.
  • Nokod gabaliņu šokolādes. Ieelpo, izelpo….mmmm…ļauj tai lēni kust uz tavas mēles. Ievēro šokolades garšu, pilnībā izjūti savas šībrīža sajūtas.Turpini vienmērīgi elpot un koncentrēties uz savām garšas sajūtām.
  • Kad tu norij, koncentrējies uz to, kā šokolāde slīd lejup. Ievēro, kā jūtas tava tukšā mute.Ievēro šokolādes pēcgaršu.
  • Tagad, kad tu nokod otro gabaliņu, mēģini ievērot sajūtas savā rokā, kad tā ceļ šokolādi pie mutes; kā jūtas tavi pirksti, un tad kā lēni tie ieliek šokolādi tavā mutē. Atkal, koncentrējies uz savām izjūtām tagad un šobrīd, šajā brīdī.
  • Ja šokolādes meditācijas laikā tev rodas citādas, ar šo brīdi nesaistītas domas, apzinies tās, bet vērs savu uzmanību atpakaļ pie garšām un sajūtām, kas saistās ar šokolādi. Tavs uzdevums ir palikt šajā brīdī iespējami ilgi.
  • Izbaudi šokolādes sajūtu. Kad esi beigusi šokolādes baudīšanu tu vari izvēlēties turpināt savu meditāciju izvēloties citu apzinātības objektu, piemēram, elpu, vai vienkārši atgriezties pie saviem dienas darbiem.