Meklē vārdu vai frāzi:

Kā padarīt paradumu izmaiņas veiksmīgas | 30 dienu Izaicinājums


Jaunā gada apņemšanās noteikti ir vēl pavisam 'svaigas' tavā prātā un pirmā entuziasma švunka arī vēl nav zaudēta.

Kādus paradumus tu esi apņēmusies izmainīt?

Ēšanas, vingrošanas, laika plānošanas paradumus

Patiesībā nav svarīgi, ko tieši tu vēlies mainīt, svarīgi ir ko darīt, lai padarītu ieradumu izmaiņas veiksmigas.

Kādas ir metodes, ko tu vari izmantot, lai motivētu sevi un padarītu paradumu izmaiņas veiksmīgas un noturīgas?

Šeit ir dažas no svarīgākajām:


1. Apņemšanās. Apņemies sevī, ka tu izmainīsi paradumus. Padari savu apņemšanos iespējami publisku — raksti par to savā blogā, pievienojies virtuālajiem forumiem, pastāsti savai ģimenei un draugiem, raksti par to Facebook, izsūti ikdienas e-pasta jaunumus un Tweetus par savām sekmēm. Jo pozitīvāks būs sabiedrības spiediens, jo labāk.

2. Praktizēšana. Paradumu maiņa ir prasme un, kā ar jebkuru prasmi, tajā ir jāvingrinās. Veic 30 dienu Izaicinājumu un mēģini vingrināties savā jaunajā paradumā katru dienu 30 dienas. Tā tu trenēsi sevi šajā jaunajā paradumā atkal un atkal no jauna. Ja kaut kas noiet greizi, nepārmet sev, bet vienkārši mēģini vēlreiz. Prakse veido meistaru.

3. Motivācija. Atrodi iespējami daudzus veidus, kā motivēt sevi.

4. Izsekošana. Vislabāk ir, ja tu seko līdzi savam paraduma maiņas progresam katru dienu. Tas var izklausīties grūti, bet tas padarīs tava ieraduma maiņu veiksmīgāku. Dari to pirms dodies gulēt, un novieto tavus pierakstus blakus gultai. Kad tu skatīsies uz savu progresu, tas tevi vēl vairāk motivēs, un liks tev justies lieliski. Tu vari arī izvēlēties rakstīt dienasgrāmatu.

5. Atbalsts. Pievienojies 8 nedēļu veselīgu ēšanas paradumu veidošanas kursam. Ieradumu maiņa būs daudz vienkāršāka, ja arī citi to darīs kopā ar tevi.

6. Atalgojumi. Atalgo sevi bieži: katras no pirmo trīs dienu beigās, un tad katras nedēļas beigās, un pēc tam ar lielo atalgojumu 30 dienu Izaicinājuma beigās.

7. Fokusēšanās. Ir ļoti svarīgi koncentrēt savu uzmanību uz šo jauno paradumu pilnas 30 dienas. Tāpēc ir grūti veikt vairāk nekā vienu vai divu paradumu maiņu vienlaikus — tu nevari saglabāt fokusu. Atrodi veidus, kā koncentrēt savu uzmanību uz tavu paradumu. Pieliec atgādinājumus (post-it) pie rakstāmgalda vai mājās. Nosūti sev e-pasta atgādinājumus. Uzliec to kā attēlu uz datora ekrāna. Visviens, kā to to dari, saglabā lāzera uzmanību!


Ko darīt tagad: