Meklē vārdu vai frāzi:

Laiks izsaiņot piemirstu Dāvanu...Ja vien man, ja vien es, ja vien, ja vien...tad nu gan es būtu laimīga un mana dzīve būtu līdzsvarota (un es ēstu tikai tās veselīgās lietas...). Daudzām sievietēm dzīve šodien ir nemitīgs kaujas lauks. Vienmēr labāk, vairāk, ātrāk...stresaināk. Bet, -- varbūt, ka iespējams arī citādi? 

Sliktam ir jākļūst par labu, vājam par spēcīgu, nekompetentam par kompetentu, garlaicīgam par apburošu. Vai tu esi pieķērusi sevi pie domas, ka tavs dzīves mērķis tā vietā, lai dzīvotu, ir censties atbilst tiem ideāliem, kurus esi noteikusi tu pati vai kāds cits? 

Sievietes vienmēr tiecas pēc pilnveidošanās, labākiem sasniegumiem un jauniem izaicinājumiem. Nemitīgi. Tas ir labi un pareizi. Tomēr pat tad, ja iesākumā sajūtas ir labas un adrenalīns sit augstu vilni, ilgtermiņā tas var novest pie pārpūles, izdegšanas sindroma, sagraut tavu veselību, veicināt priekšlaicīgu novecošanos un veicināt nekārtīgus un neapzinātus ēšanas paradumus, ievērojami mazināt tavu darba efektivitāti un vispārējo apmierinātību ar dzīvi. 

Vai tu esi pārliecināta, ka mūsdienu asās konkurences apstākļos un darba vidē vienīgais veids, kā sasniegt savus mērķus, ir nemitīgi spēlēt "mēģināt sevi mainīt " spēli? Ja tā, tad ir ļoti grūti sasaskatīt to, ka tu esi pietiekami laba, talantīga, skaista un... (tukšumus aizpildi tu) un, ka tu vari baudīt dzīves līdzsvaru un būt laimīga TIEŠI TAGAD!

Vai arī tu līdz šim esi klusībā ticējusi, ka vispirms ir jānogaida, lai viss nokārtojas, un tikai tad sāksies īstā dzīve, kad tu būsi apmierināta un laimīga? Te nu man tevi ir jāapbēdina - dzīve vienmēr ir kustība, pārmaiņas un neparedzēti apstākļi. Vienīgais, ko tu vari darīt ir izbeigt ideālas dzīves gaidīšanu un likt lietā tās bagātības, kuras tev pārpilnīgi sniedz tagadne.       
Tagadne ir vienīgais, kas tev pieder!
Interesanti, ka angļu valodā vārds “present” nozīmē gan tagadne, gan dāvana.  

Laiks izsaiņot Dāvanu!
Man ļoti patīk šis fragments no Timothy Gallwey grāmatas ‘The Inner Game of Stress’,  kurš labi ilustrē iepriekš sacīto.
”Dievs teica, "Cik ilgu laiku mēs pavadījām veidojot šo planētu Zemi? Vairākus miljardus gadu, vai tā tā? Un cik ilgs laiks bija vajadzīgs, lai izveidotu cilvēka ķermeni? Miljoniem un miljoniem gadu, cik es atceros. Mums tas ir ļoti svarīgi." Tad, paskatījies uz mani, Dievs sacīja: "Mēs tev iedevām vienu no šiem cilvēka ķermeņiem. Nevis sikspārņa vai tārpa, vai nīlzirga, bet vislabāko ķermeni, lai tu dzīvotu dzīvi uz vislabākās planētas kopā ar citiem cilvēkiem." Un tad nāca lielais jautājums: "Tātad, kā tev tas patīk? Un kas tev tajā visvairāk patīk?"
Es dzirdēju sevi atbildam, "Kā man patīk??? Man tiešām nekad nav laika, lai par to priecātos. Es esmu bijis pārāk aizņemts cenšoties uzlabot pasauli un sevi pašu, tā vietā, lai to vienkārši baudītu."
Lai arī cik vienkārša būtu šī patiesība, tā man bija pārliecinošs atgādinājums, ka viss, ko es savā ikdienas stresa pārņemtajā dzīvē darīju, bija cenšanās būt citādai un steiga plānot nākotni, nevis priecāšanās par tagadni. 

Vai es biju palaidusi garām visu dāvanas būtību? Vai man ir laiks, lai baudītu saņemto dāvanu, ko sauc par Dzīvi, vai vēl ļaunāk – vai es to vispār jebkad esmu izsaiņojusi?

Galu galā dzīve ir par dzīves dāvanas izsaiņošanu un tās baudīšanu. Tas var būt diezgan sarežģīti, pat neiespējami, ja stress akumulējas, līdz kļūst par hronisku ceļabiedru mūsu dzīvē. Lai gan priecāšanās par dāvanu ir visdabiskākā lieta pasaulē.

Tu un es piedzimšanas brīdī ieguvām pārsteidzošu potenciālu priekam, brīvībai, un neskaitāmas citas spējas. Viss, kas no mums tiek lūgts ir izmantot un baudīt dāvanu.

Tikai relaksējoties pilnīgā tagadnes pieņemšanā (un pilnīgā sevis, tādas kāda tu esi šobrīd, pieņemšanā) tu vari sākt redzēt skaidri. Kad tu relaksējies, tu virzies ar plūsmu un saglabā iesācēja prātu. Drīz vien tu ievērosi, ka visas norādes, lai piesaistītu to pēc kā tu tiecies (stresojot, nepieņemot sevi, cenšoties meklēt kļūdas sevī) skatās tev tieši virsū. 

Izaicinājums ir turēt acis vaļā un palikt mierīgai, optimistiskai un brīvai no aizspriedumiem.

Nepārmet sev par to, kas nav izdevies vai neiet tieši tā, kā tu vēlējies (pašas izraisīts stresu, protams). Tā vietā ļauj lēmumiem pašiem tevi ‘atrast’ pareizajā laikā.

Šeit ir mans izaicinājums tev:

Kļūsti ziņkārīga savas dzīves novērotāja; izbaudi tagadnes atklāšanu, un pat tās sliktās puses. Tu ievērosi, ka vari izmantot realitāti labākā,  mierīgākā un mazāk stresainā veidā tikai tāpēc, ka tu NEVĒLIES, lai tā būtu citāda.

Pārtrauc cīnīties un censties, vismaz uz brīdi. Atvēli minūti no savas aizņemtās dienas, lai baudītu dzīves,ko tu dzīvo dāvanu, gaisa, ko tu elpo dāvanu, un dāvanu, ka TU ESI TĀDA, KĀDA TU ESI! 

Ir grūti redzēt jaunas izejas no stresa situācijām vai mainīt skatu punktu, kad tu esi hroniskā stresa haosa un krīzes vidū.Bet kopīgi mēs to varam paveikt!

Jūti, ka nepieciešana neliela palīdzība šīs apņemšanās realizēšanā?   

Apzinātas ēšanas kursā tu mācies spēcīgas stratēģijas, kas harmonizējot tavas attiecības ar ēdienu, veido harmonisku un autentisku sevi. Spied un uzzini vairāk>>>