Meklē vārdu vai frāzi:

Laika plānošana: kā pārtraukt vilcināšanos un būt produktīvākai


Es esmu ievērojusi, ka reizēm situācijās, kad veicams kāds darbs, kurš izraisa stresu un, kuru man negribas darīt, es vilcinos un izvairos. 


Ir cilvēki, kuri vilcināšanos uzskatīta par stresa menedžmenta metodi, tiesa ilgtermiņā neveselīgu un neefektīvu. 

Ja šo “stresa vadības metodi” izmanto reti, tad tā nereti var sniegt mums ļoti nepieciešamo pārtraukumu un iespēju ‘sakārtot’ domas. 

Bet, kad tā kļūst par paradumu, tā var radīt reālas problēmas. Bēda ir tā, ka darāmais darbs, lai cik tas būtu nepatīkams nepazudīs, un, ja vilcināsimies bieži un ilgi, tad galu galā mums būs jāstrādā centīgāk, tādējādi palielināsies stress, kas var novest pie izdegšanas sindroma.

Novilcināšana ir kā boulinga bumbas pieķēdēšana tavai potītei…tā būs ar tevi visur kur tu iesi. 

Kamēr tu nepabeigsi darāmo darbu, tavs stress un nemiers palielināsies, un tu jūtīsies nomocījusies un saspringta. Jo ilgāk tu gaidīsi un vilcināsies, jo sliktāk tu jutīsies, spriedze un stress pieaugs. 

Kā kļūt produktīvākai un pārtraukt vilcināties? Tev var palīdzēt spēja būt organizētai.

Stresa Padoms: 
  •  Nosaki uzdevuma izpildes termiņu un pieraksti to laika plānotājā.
Ja tev būs vizuāls atgādinājums par laika ierobežojumu, tev būs vieglāk nenovilcināt uzdevuma pabeigšanu līdz pēdējai minūtei, tādējādi tu ietaupīsi sev nevajadzīgu stresu. Mazāk stresa liks tev būt laimīgākai un tu spēsi labāk tikt ar visu galā.
  •  Sadali uzdevumus atsevišķās kategorijās.
Atvēli laiku saviem 'prioritārajiem' darbiem: tiem, kuriem ir nepieciešama tūlītēja uzmanība un laiku, tiem darbiem, kas var pagaidīt. Nejauc ‘var gaidīt’ darbus kopā ar 'prioritārajiem' darbiem, jo tas sadrumstalos tavu uzmanību un novirzīs to tām lietām, kuras tev ir jādara vispirms. Tev var noderēt darāmo darbu ‘marķēšana’ ar krāsainiem Post-itiem, kas kalpos kā papildus atgādinājums.

Neatkarīgi no tā, kā tu izvēlies organizēt savu darbu, reāla tā paveikšana vajadzīgajā laikā ir atkarīgs no tevis. Tev ir jāgrib un jābūt gatavai pārtraukt vilcināšanos un vienkārši jādara. 

Kad tu neļauj sev uzkrāt nepadarītos darbus, tu būs laimīgāka, lepna par sevi un brīva no tevis pašas radīta stresa, jo tu būsi sevi pārvarējusi un paveikusi to, kas sākumā būs licies nepaveicams. 

Gribi uzzināt, kā pārtraukt vilcināšanos, plānot laiku un paveikt darbu bez stresa?

E-kurss:  

"Vienkārša Produktivitātes Sistēma: kā plānot laiku un paveikt darbu bez stresa" 

Uzzini par iespēju iegādāties e-kursu.