Meklē vārdu vai frāzi:

Vai tu vari izvēlēties, kā gribi justies?


Mēs visas ikdienas izdaram dažādas izvēles: ko ēst, kā kustēties, kad un cik gulēt, un, ko domāt un... kā justies.

Jā, patiesi – mēs pašas nolemjam kā justies
Ne vienmēr apzināts, bet zināmā mērā tas vienalga ir lēmums.  

Lielākā daļa no mums domā, ka jūtas ir kādu noteiktu apstākļu vai notikumu sekas.  Kāds nomirst; mēs izjūtam skumjas. Bērns ir piedzimis, un mēs jūtamies laimīgas. 


Padomā par šādu 1-2-3 modeli:

- Aktivizējošs notikums (stimuls), kurš tiek izfiltrēts caur
- Uzskatu sistēmu (domas) un rezultējas
- Sekās (emocijas un uzvedība).

Apstākļi rodas, notikums notiek, un mūsu uzskatu sistēma izraisa domas, kuras savukārt izraisa emocijas

Tiek aktivizēta fizioloģisko un bioķīmisko izmaiņu kaskāde (stresa reakcija/"cīnīties vai bēgt" reakciju), kas noved pie noteiktas uzvedības un rezultātiem, atkarībā tā vai mūsu domu izraisītās emocijas ir pozitīvas vai negatīvas

Boss tevi nenovērtē, darba biedri ir naidīgi, darāmā ir daudz, bet laika nepietiek, darbu novilcināšana, tie ir tikai daži stresa darba vietā izraisītāji. Vadīt stresu darba vietā var būt patiesi sarežģīti, jo bieži stresu izraisa situācijas, kuras no mums nav tieši atkarīgas, un pārfrāzējot psihoterapeitu Viktoru Franklu, Man's Search for Meaning autoru,  tie ir notikumi, kurus mēs nevaram izvēlēties. Bet mēs VIENMĒR varam izvēlēties, kā mēs uz tiem reaģējam. 

Mēs neizvēlamies notikumus, bet reakciju uz tiem mēs izvēlamies gan.

Jo ārējā pasaule lielākoties tikai atspoguļo iekšējo. Mēs jau neuztveram objektīvo realitāti, kāda tā ir, bet ‘izfiltrējam’ to caur savu uzskatu sistēmu un iekrāsojam to ar savām emocijām. Notikums, kas vienai no mums izraisa stresu, citai ir tikai stimuls sevis pārvērtēšanai un jauns izaicinājums. Stresa rašanās ir atkarīga no tavām domām, no tā kā es tu to uztver.

Ko tas nozīmē: mums cilvēkiem ir izvēles iespējas domāt negatīvi vai domāt pozitīvi, gribēt kaut ko mainīt vai turpināt pa vecam. Un tikai no tevis pašas ir atkarīgs, kuru no šīm iespējām tu izvēlies.

Izvēles izdarīšana ir aktīvs process, kurā tiek iesaistīta griba. Tev ir jāgrib kaut ko mainīt, ja tu uzskati, ka ar tavā dzīvē nevadīts stress izraisa haosu un traucē tev sasniegt tavus mērķus.

Tava izvēle spēj izraisīt stresu vai to mazināt. Un izvēle (par laimi) ir tava.

Pirmais soli ir tava atbilde uz jautājumu – kas ir tas (kaut kas), ko tu gribi mainīt? 

Esi iespējami specifiska. Atceries veco teicienu: kuģim, kurš nezin uz kuru ostu dodas, neviens vējš nebūs labs. 

Stresa Padoms:

Attieksme un domas nemainās visas nakts laikā. Nav svarīgi, kāda ir tava šībrīža situācija. Veicamās izmaiņas tavā dzīvē var aizņemt kādu laiku, bet tu to vari. Jo tu esi tā, kura izvēlas domas. Es tev ticu.

Ja tu automātiski reaģē uz katru impulsu ēst ar ēdienu, neatkarīgi no tā vai izjūti izsalkumu, tu neglābjami pieņemies svarā.

Ja esi gatava kontrolēt stresu un nevis atļaut stresam tavu svaru,  veselību, dzīvi, piedalies kursā "Kā neapēst Stresu".

UZZINI VAIRĀK UN SĀC TŪLĪT >>>