Meklē vārdu vai frāzi:

Kā pārvaldīt stresu kontrolējot negatīvās emocijas.


 “…Kas notiek cilvēka prātā vienmēr tiek atspoguļots ķermeņa slimībā”, René Dubos
Pētījumi apstiprina, ka mūsu emocijas dinamiski ietekmē uz mūsu veselību un vitalitāti. 

Sekas var būt gan labas, ...gan sliktas. Izvēle ir tava.
Tu iespējams būsi ievērojusi, ka tavas emocijas var darboties, kā stresors (stresu izraisošs faktors) un radīt vai pastiprināt stresu.
Saskaņā ar stresa definīciju tev ir pilnīga taisnība: emocionālo stresu neizraisa tas, kas ar mums notiek, bet gan tas, kā mēs to uztveram.
Ja tavas emocijas par notiekošo ir negatīvas un sāpīgas, tad tās izraisīs "cīnies vai bēdz" stresa reakciju ar visām tās negatīvajām sekām. Labās un priecīgās emocijas - samazinās negatīvo emociju nodarīto postījumu.

Vārds "emocijas" radies no latīņu vārda emovere, kas nozīmē satraukt, ietekmēt. Emocijas ir tās, kas mūs padara par cilvēkiem; izraisa mūsu reakciju un darbības.

Neatbrīvotu negatīvu emociju briesmas

Tavas domas kontrolē tavas emocijas. Neviena doma nav brīva no emocionālajām sekām, un tas, kā tu vērtē to, kas ar tevi notiek notiek, noteiks vai šīs emocijas tiks uzglabātas un reģistrētas tavā fiziskajā ķermenī.

Iekšēji uzkrātas un neatbrīvotas negatīvas emocijas rada augsta līmeņa ilgstošu stresu un tavs ķermenis atrodas hroniskā trauksmes stāvoklī. 

Cilvēka ķermenis nav tā veidots, lai tas spētu pastāvīgi atrasties trauksmes/stresa stāvoklī. Ķermeņa sistēmām ir vajadzīgs laiks, lai atgūtos, ir nepieciešams laiks, lai nonāktu atpakaļ līdzsvarā.


Hroniskā stresa situācijā fizioloģiska līdzsvara (veselības) atgūšana nav iespējama un ķermenis drīz vien nonāk izsīkuma stadijā: tu aizvien mazāk spēsi pretoties jauniem stresu izraisošiem faktoriem un ķermenim būs aizvien grūtāk atgriezties homeostāzes-līdzsvara stāvoklī, kas izpaudīsies, kā pārpūle, izdegšanas sindroms, hroniskas saslimšanas un priekšlaicīga novecošana.

Regulāri izmantojot stresa pārvarēšanas metodes ir iespējams iemācīties emocijas atbrīvot, nevis tās iekšēji uzglabāt.

Cilvēka ķermenim piemīt brīnišķīga spēja dziedināt sevi.

Kad tu praktizē stresa profilaksi un pielieto stresa menedžmenta paņēmienus tu spēj vienkārši mobilizēt paša ķermeņa iekšējos resursus un atbrīvot tā dabiskās dziedināšanas spējas un atgūt veselību.
  • Tu esi atbildīga par savu stresa līmeni, un savu veselību.
  • Tu esi atbildīga par to, lai tavi domāšanas modeļi būtu tavi sabiedrotie un vairotu tavas pozitīvās emocijas, nevis darbotos pret tevi, izraisot nevēlamas un negatīvās emocijas un stresu.
  • Tava attieksme ir tavu panākumu ķīla.
  • Mācies pieņemt dzīvi tādu, kāda tā ir ar mieru un iecietību.
  • Domā pozitīvi un fokusējies uz pozitīvu mērķi, tādējādi tu mazināsi stresa negatīvo ietekmi un atļausi savam ķermenim pašam par sevi parūpēties un izdarīt vajadzīgās izmaiņas tavā veselībā.

Veselība ir organisma līdzsvars; tā ir tā brīnišķīgā laimes un piepildījuma sajūta, kas dod iespēju izbaudīt dzīvi visā tās krāšņumā un garumā.