Meklē vārdu vai frāzi:

5 pārbaudīti veidi kā mazināt lēmumu pieņemšanas stresu.


Gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē mums ikdienas ir jāpieņem lēmumi. 

Lēmumu pieņemšana var izraisīt vai pastiprināt stresu. 

Taču pielietojot noteiktas stresa menedžmenta stratēģijas tu vari ne tikai samazināt lēmumu pieņemšanas stresu, bet iespējams pat padarīt šo procesu patīkamu.

5 pārbaudīti veidi kā mazināt lēmumu pieņemšanas stresu. 

1.Radi vizuālu attēlu

Pacenties “redzēt” gala iznākumu tieši tādu, kādu tu to vēlies.

2. Nesasteidz, nogaidi

Ja tu neesi pārliecināta par lēmumu, ‘paliec to pagalvī’ un guli nost :). Rīts patiesi ir gudrāks par vakaru. Meditē par to. Nesasteidz, nogaidi. 

Ja lēmums ir jāpieņem ātri, izbrīvē pusstundu un izej pastaigāties. Pastaigā pa zāli, pa čabošām lapām, centies pilnīgi atslābināties, elpo apzināti. Bieži atbilde pati pie tevis ‘atnāks’.

3. Ieklausies savā intuīcijā

Intuīcija ir kļuvusi gandrīz vai par modes lietu. Bet man, tā ir iekšējais barometrs, kuram es pilnībā uzticos. Un patiesi, ja man gadās to ignorēt, tad lietas vienmēr noiet greizi. 

Ieklausies savā intuīcijā: tai var būt dažādas balsis, tā var uz tevi runāt ar zīmēm. Ikdienas stresā mēs tās varam nesadzirdēt. Tāpēc paliec uz brīdi klusa. “Ieklausies” savā ķermenī. Tas nekad nemelo. Uzticies sev. Tu, un tikai tu zini, kas tev ir vislabākais. Pat tad, ja tu nespēj to izskaidrot.

4. Pieraksti

Lielāku lēmumu pieņemšanai, kā piemēram, darba vietas maiņa, biznesa uzsākšana, vai pārcelšanās uz jaunu mājvietu, atvēli laiku, lai pierakstītu savu pieredzi it kā tu jau būtu tur. 

Šis process prasa zināmu iztēli, un pildspalva un papīrs palīdzēs tev domāt radoši. Bieži, kad esi beigusi rakstīt var izrādīties, ka esi nonākusi vietā, kura nav tāda, kādu to biji iedomājusies. Pamēģini izveidot vizualizācijas kolāžu.   

5. Saki patiesību

Informē savus darbabiedrus, ka tu iespējams vari pārdomāt un mainīt savu lēmumu. Tev tāpat, kā citiem, ir visas tiesības to darīt.

Ja tavā nespējā pieņemt lēmumus ir vainojams stress, kuru tu mazini našķojoties ar kārumiem kurss “Kā Neapēst Stresu” ir tev.
Uzzini par to vairāk šeit.