Meklē vārdu vai frāzi:

Darba stress: kā pārvarēt pārmaiņas bez stresa.


Daudzas no mums ilgstoši dzīvo “revolucionārā situācijā” – pierastā ikdiena un darbs mums izraisa stresu, bet jaunām pārmaiņām mēs neesam gatavas. 

Pārmaiņas nozīmē nezināmo, izaicinājumu; tas nozīmē, ka mums ir/būs jāiziet no savas ierastās komforta zonas (kura ak vai, jau sen tik komfortabla vairs nešķiet). 

Bet pārmaiņas vienalga ir neizbēgamas un, kā vienmēr labāk ir laikus bagātināt savu stresa menedžmenta instrumentu kasti, nevis cīnīties ar ilgstoša stresa nodarīto kaitējumu, tajā skaitā lieko svaru.

Darba stresu nereti izraisa pārmaiņas. Kas ir tas, kas  mūs tajās tik ļoti baida?

Lai samazinātu darba stresu pārmaiņu laikā:

1. Saki "jā!"
 
Kad sastopies ar jauna iespēju, kura tevi izaicina, un liek tev iziet ārpus tavas ierastās komforta zonas, lai tava vienīgā atbilde nesvārstoties ir "jā!" Protams, ka tu vari apsvērt savas iespējas, novērtēt, vai šai iespējai vispār ir jēga, vai veltīt laiku nosakot, vai tu esat attiecīgi kvalificēta, bet izdari sev pakalpojumu un jebkuru par/pret apsvērumu sāc virzoties atpakaļgaitā no "jā". Sāc ar pieņēmumu, ka viss būs labi, un meklē to, kas ir labi tavā lēmumā darīt.

2. Saglabā 'atvērtu' prātu.
 
Kad esi nolēmusi iesaistīties jaunā aktivitātē, pārvari savu tendenci pāragri tiesāt potenciālos ieguvumus un pieredzi. Esi atvērta, ar skaidru sirdi un prātu, un gatava uzņēmties studentes lomu. Aplusināt savu es-visu-jau-zinu prātu daudzām no mums, un it īpaši līderēm, pats par sevi var būt izaicinājums. Studentes loma tev palīdzēs kļūt ‘coachable’ – atvērtai jaunām zināšanām un gatavai pieņemt ekspertu palīdzību. Klausies uzmanīgi, un dari to, ko eksperts liek tev darīt. Esi atvērta, netiesā priekšlaicīgi un mācies no citu pieredzes.

3. Ļaujies pieredzei

Es nezinu kā tu, bet es, jo vecāka kļūstu, jo mazāk mani ieinteresē pārspīlēta un priekšlaicīga analizēšana vai spriešana, kas no jaunās iespējas varētu iznākt gadījumā, ja es nolemtu tai sekot. 

Es saku "jā" un ļaujos tam, kas notiek. Gadu gaitā es esmu izšķērdējusi pārāk daudz enerģijas, cenšoties kontrolēt situāciju, lai saglabātu savu drošību. Atkal un atkal es redzu, ka, ja mēs atļaujam sev luksusu nekontrolēt situāciju, ļaujam tai vienkārši būt un notikt, paļaujamies uz Dzīves iedzimto labestību un esam klātesošas, apzinātas un gatavas, mēs dāvinam sev vislabāko iespēju izjust prieku. Un stresa un izmaiņu laikos prieka nevar būt par daudz.

Katra diena mums dod iespējas attīstīties, augt un piedzīvot kaut ko brīnišķīgu un jaunu. Tā varētu būt interesanta, īsa saruna ar svešinieku, vai darba vietā iespēja izmantot mūsu 'radošos muskuļus' jaunā un neierastā veidā. 

·         Cik bieži tu redzi jaunas iespējas?
·         Un cik bieži tu tām saki "jā”? 

Stresa Padoms:

Ja šī tev šķiet jauna koncepcija, es tevi aicinu nākošās desmit dienas ļauties šim izaicinājumam. Meklē iespējas ‘iziet’ ārpus savas komforta zonas. Saki “jā”. Saglabā atvērtu prātu. Un ļaujies pieredzei. Izcila dzīve prasa drosmi, risku uzņemšanos un gatavību būt ievainojamai. Vai tu esi gatava?

Ko darīt tagad: