Meklē vārdu vai frāzi:

Kā samazināt stresu attīstot elastīgu nolaidību | Nē, perfekcionistei.


Mēs, sievietes, cenšamies būt perfektas visās dzīves jomās: super profesionāles, super sievas/mātes/meitas/draudzenes--īstas supersievietes.

Ja kādā no šīm jomām prasības pieaug, pēdējais par ko mēs domājam (ja vispār)ir …mēs pašas, mūsu fiziskās un emocionālās vajadzības. 

Perfekcionistes sevi pakļauj ilgtermiņa stresam. Nevadīts, hronisks stress bieži noved  pie izdegšanas sindroma un nopietnām veselības problēmām un liekais svars..

Tu, pārgurusi no ikdienas stresa un nebeidzamo darbu nastas, noteikti atceries, kad tava māte vai tēvs teica: "Ja kaut ko ir vērts darīt, to ir vērts darīt ļoti labi"? 

Taču laiki mainās: un šodien tas nav gluži tik vienkārši, kā melns un balts.
Perfecionisms ir stresa izraisītājs, un stresa mums jau tāpat netrūkst.

Patiesībā un īpaši mājās, ir ļoti maz lietu, ko ir vērts darīt perfekti labi, un bezgalīgs skaits to lietu, ko nav vērts darīt vispār. Bet tam pa vidu ir tās daudzās ikdienišķās lietas, kas vienkārši ir jādara - taču nav jādara perfekti. 

Faktiski šie ikdienā veicamie uzdevumi aicina būt radošai un atrast  taisnākos un īsākos ceļus un vienkāršot.

Ļauj man atklāt tev noslēpumu: "Ja kaut ko ir tik tikko vērts darīt, dari to tik tikko." - lasi, lai padarīts. (Es gan tevi nemudinu uz nolaidību :))

Lai noteiktu, vai kaut ko ir vērts darīts perfekti labi, uzdod sev trīs jautājumus:


Šie trīs jautājumus, palīdzēs tev attīstīt jaunas prasmes:

·         elastīgas nolaidības prasmes,
·         selektīvas prioritāšu noteikšanas prasmes,
·      prasmes atšķirt to, ko patiesi ir vērts darīt labi, tās lietas, kuras ir tik tikko vērts darīt un tās lietas, ko nav vērts vispār darīt.

Anti-Stresa Padoms:

Pāris minūtes padomā par visām lietām tavā dzīvē, ko tu uzskati par ļoti svarīgām un uzdot sev augstākminētos trīs jautājumus saistībā ar katru no tām. 

Iespējams, ka tu būsi pārsteigta atklājot, ka vari izdarīt izmaiņas laika un enerģijas daudzumā, ko tu velti daudziem no šiem uzdevumiem.
“Iegūto” laiku un enerģiju velti tam, lai rūpētos par savu labsajūtu.

Jo nežēlīgā patiesība ir tāda, ka tava veselība, labsajūta un svars var tikt nopietni apdraudētas, ja tu atstāj novārtā sevi un savas vajadzības un ļausi nepadarīto un nepadarāmo darbu stresam sevi iztukšot.

Ja tu neatvēli laiku, lai ‘uzlādētu savas baterijas’ tu drīz vien atklāsi, ka šādi strādājot tu nespēj dot neko labu (vai pat vēl sliktāk - tu kļūsi kašķīga un apkārtējie ar laiku no tevis novērsīsies), nespēj būt ne laba profesionāle, ne sieva, ne māte, un vismazāk jau vienkārši būt tu pati.