Meklē vārdu vai frāzi:

Kā atbrīvoties no krāmiem, haosa un iekšējā nemiera.


Mēs visas vairāk vai mazāk regulāri uzkopjam savu dzīvojamo telpu, rūpējamies par savu ārieni. Taču reizēm tīrīšana nepieciešama arī mūsu galvā

Katrs brīdis ir perfekts, lai atbrīvotos no krāmiem, atstātu aiz muguras nemieru -- visu lieko un pacenstos dzīvot labāk – bez lieka stresa.

Krāmi un haoss izsūc enerģiju

Nav iespējams dzīvot sabalansētu dzīvi un rast mieru, ja esi nepārtrauktā haosa, jucekļa un pārblīvētības stāvoklī. Tas nav savienojams. 

Nepabeigti darbi, neveselīgas attiecības, negatīvas domas, destruktīvi emocionālie stāvokļi, kaitīgi ieradumi – tas viss izsūc enerģiju, radot garīgu jucekli un izklaidību

Pat vairāk – juceklis ir pašas izraisīts stress. Ja mūsu dzīvē jau tāpat ir daudz raižu, no kā nevaram izvairīties, kam vēl šis papildu stress? 

Pašpārmetumi nepalīdz būt produktīvai. Smadzenēm vajadzīga brīva vieta, lai varētu domāt, risināt problēmas, pilnveidot idejas.

Atbrīvojoties no jucekļa, iespējams iegūt tūlītēju kontroles sajūtu. Haosa samazināšana ļauj izskatīties un justies labi. Un no jucekļa brīvs prāts ir atslēga uz brīvudzīvi un harmoniskām attiecībām ar sevi un ēdienu.

Kā rīkoties?

Paskaties godīgi uz savu dzīvi. Pievērs uzmanību tam, kas izraisa jucekli tavā dzīvē un izsūc enerģiju. Apzināšanās ir pirmais solis uz pārmaiņām.

Apdomā:

- kurās jomās varētu mazliet samazināt jucekli;
kas jāmaina, lai dzīvotu labāku dzīvi.

Lūk, dažas iespējamās jomas, ko ievērot, lai samazināt stresu un padarītu dzīvi sabalansētāku.

Atbrīvošanās no fiziskiem krāmiem 

Rūpējies par savu ķermeni. Pacenties ēst veselībai, regulāri veikt fiziskās aktivitātes un labi gulēt pat stresa situācijās. Neaizmirsti par regulārām veselības pārbaudēm.

Atbrīvošanās no emocionāliem krāmiem

Rūpējies par savu prātu un omu, intelektuāli stimulējot smadzenes, izkopjot radošās spējas un izvairoties no lietām, kas kaitē tavai psihei, kā pārstrādāšanās vai pārmērīga TV skatīšanās.

Atbrīvošanās no attiecību krāmiem 

Paskaties kritiski uz attiecībām savā dzīvē (ģimenē, darbā, ar draugiem). Padomā par tādu attiecību izbeigšanu, kuras regulāri sabojā tavu omu vai iztukšo tevi. Varbūt tev kādam jāpiedod, kas tevi sāpinājis, vai pilnībā jāpārtrauc attiecības, kurām vairs nav vietas tavā dzīvē. Lai uzturētu veselīgas attiecības, svarīgi būt godīgam, izvairoties no citu aprunāšanas, kritizēšanas un tiesāšanas. Veselīgas attiecības ir būtiska sastāvdaļa ilgtermiņa stresa samazināšanas plānā.

Atbrīvošanās no pagātnes krāmiem 

Pagātnes notikumu apcerēšana un raizes par nākotni nevajadzīgi nodarbina prātu. Tie var kļūt par apsēstību, kas pavairo stresu. Mācies no savas pieredzes un ej tālāk. Viss, kas tev patiesībā ir un kur tu patiesībā dzīvo, ir tagad.

Atbrīvošanās no informācijas pārslodzes  

Mūsdienās esam nemitīgā informācijas ielenkumā, kas bieži izraisa jucekli mūsu prātā. TV šovi, Facebook, Twitter, apkārtējo viedokļi, ziņas, žurnāli... Tev jāatbrīvo vieta galvā, lai sadzirdētu sevi pašu, nevis tikai citu balsis. Ierobežo plašsaziņas līdzekļu lietošanu vismaz dažas reizes nedēļā. Pacenties saglabāt pozitīvu attieksmi, dzirdot jebkādas ziņas. Katru dienu pavadi kādu brīdi klusumā un vientulībā.

Atbrīvošanās no negatīvām domām

Kad prātā ienāk kāda negatīva, bažīga doma, vienkārši pajautā sev, vai tas ir reāli. Vai vari mainīt šo lietu? Ja atbilde ir apstiprinoša, vari domāt, kā uzlabot situāciju. Ja atbilde ir noraidoša, kāda jēga uztraukties un tērēt enerģiju bažām.

Padoms. Neķeries pie dzīves sakārtošanas vienā nedēļas nogalē. Sāc ar to, kas tevi visvairāk pakļauj stresam un iztukšo. Tas ļaus tūlīt justies labāk, un stress pazudīs kopā ar jucekli.